آیا شکافتن خانه کعبه هنگام ولادت امیرالمومنین (ع) واقعیت دارد؟

به گزارش مجله زیتوا، از معجزات امیرالمومنین علیه السلام این است که هر بنایی برای کعبه ایجاد می گردد همان دیواری که هنگام ولادت امیرالمومنین شکافته شد، اثر شکافته شدن روی آن باقی می ماند.

آیا شکافتن خانه کعبه هنگام ولادت امیرالمومنین (ع) واقعیت دارد؟

جهت دریافت خدمات طرح محوطه سازی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش، محمدحسین رجبی دوانی با طرح این سوال که آیا شکافتن خانه کعبه هنگام ولادت امیرالمومنین (ع) واقعیت دارد؟ در یادداشتی نوشت: در اینکه امیرالمومنین علیه السلام در کعبه به جهان آمده است شکی وجود ندارد و غیر از شیعه بسیاری از منابع اهل تسنن هم به این مهم اعتراف دارند.

حتی با قید این نکته که دیوار خانه کعبه شکافته شد و حضرت فاطمه بنت اسد علیهاالسلام مادر امیرالمومنین علیه السلام وارد کعبه شد و دیوار به هم آمد و بعد هم مجدداً دیوار از همانجا شکافته شد و فاطمه همراه با نوزاد مطهر خود از خانه خدا بیرون آمد و دیوار به هم آمد.

البته باید توجه داشت که بنای کعبه ای که امیرالمومنین علیه السلام در آن به جهان آمد در همان دوران پیش از اسلام فرو ریخت و کعبه مجدداً بنا شد و در دوران حکومت عبدالله بن زبیر دوبار کعبه ویران شد و بار دوم به دست حجاج، جنایتکار معروف که عبدالله را از بین برد، کعبه بنا شد و بعد از آن هم در چند نوبت کعبه تخریب و مجدداً بنا شده است.

ولی از معجزات امیرالمومنین علیه السلام این است که هر بنایی برای کعبه ایجاد می گردد همان دیواری که هنگام ولادت امیرالمومنین شکافته شد، اثر شکافته شدن روی آن باقی می ماند.

در اعصار پیشین و قبل از حاکمیت وهابیت خبیث بر این سرزمین مقدس، در دوران حکومت اشرافِ مکه که بعضاً از نوادگان حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام بودند، این شکاف با نقره پر شده بود و مورد افتخار شیعه و خاندان پیغمبر صلی الله علیه وآله وسلم بود و امروز هم به رغم کوشش آل سعود خبیث برای پنهان کردن شکاف خانه کعبه این اثر همچنان باقیست و سعی می نمایند که هنگام زیارت زائران آن را بپوشانند تا مورد احترام و افتخار شیعه قرار نگیرد.

منبع: مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 497

به "آیا شکافتن خانه کعبه هنگام ولادت امیرالمومنین (ع) واقعیت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شکافتن خانه کعبه هنگام ولادت امیرالمومنین (ع) واقعیت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید