احتمال توقف درگیری ها در لیبی به دلیل کرونا

به گزارش مجله زیتوا، ارتش تحت امر حفتر می گوید فرماندهان این ارتش در حال آنالیز درخواست های بین المللی و منطقه ای برای توقف جنک در این کشور به دلیل کرونا هستند.

احتمال توقف درگیری ها در لیبی به دلیل کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش تحت امر ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی موسوم به ارتش ملی لیبی می گوید فرماندهان و رهبران این نیروها در حال آنالیز درخواست های مردمی و بین المللی برای توقف فوری درگیری ها و حملات به طرابلس هستند.

سرتیپ احمد المسماری، سخنگوی این نیروها آدینه (یک فروردین) در گفت وگو با روزنامه سعودی الشرق الأوسط گفت که این درخواست ها با هدف ایجاد زمینه جهت مقابله با ویروس کرونا اجرا شده است.

او گفت: می توان به منظور احترام به این درخواست ها و مواضع بشردوستانه در این راستا گام برداشت (توقف درگیری ها).

سخنگوی ارتش حفتر اوضاع لیبی را به دلیل شیوع کرونا خیلی خطرناک دانست؛ چرا ککه به گفته وی این ویروس به سرعت در حال گسترش است.

نیروهای تحت امر حفتر از چهارم آوریل 2019 (15 فروردین) حمله به طرابلس پایتخت لیبی و مقر دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج را شروع نموده اند و در کوشش برای نفوذ به این شهر و سیطره بر آن هستند اما به دلیل مقاومت نیروهای السراج هنوز پیروز نشده اند.

حفتر از حمایت های روسیه، مصر، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی برخوردار است حال آنکه السراج نیز از حمایت ترکیه برخوردار است و فرانسه و کشورهای اروپایی ترس از این دارند که درگیری در لیبی بین المللی شده و با ورود ترکیه به خط این درگیری، بحران این کشور تشدید گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 596

به "احتمال توقف درگیری ها در لیبی به دلیل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال توقف درگیری ها در لیبی به دلیل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید