احضار وزیر صنعت و مدیران ایران خودرو و سایپا به مجلس

به گزارش مجله زیتوا، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از احضار وزیر صنعت و مدیران ایران خودرو و سایپا به این کمیسیون، در پی گرانی 18 درصدی خودرو کارخانه خبر داد.

احضار وزیر صنعت و مدیران ایران خودرو و سایپا به مجلس

به گزارش فارس، سیدجواد حسینی کیا، با اشاره به افزایش 18 درصدی قیمت خودرو در روز های پایانی هفته گذشته و با بیان اینکه مخالف افزایش قیمت خودرو هستیم، گفت: برای فردا (یکشنبه 21 آذر) ساعت 13 وزیر صنعت و مدیران خودروسازی ها به کمیسیون صنایع و معادن فراخوانده شده اند تا درباره علت این تصمیم شرح دهند.

وی با بیان اینکه بعد از استماع گزارش و شرحات مسئولان وزارت صنعت و خودروسازان در این باره تصمیم می گیریم، گفت: ممکن است مدیران خودروسازی ها بگویند، چون هزینه هایمان بالاست، قیمت کارخانه را بالا برده ایم تا قیمت بازار به نرخ کارخانه نزدیک شده و نقدینگی به این سمت هدایت شود، در حالی که کارشان برعکس است؛ باید روی قیمت بازار نظارت و کنترل کنند، نه اینکه قیمت کارخانه را بالا ببرند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شرح داد: فضای کمیسیون به هیچ عنوان موافق این تصمیم وزارت صنعت و خودروسازان نیست و بعید است که از شرحات آقایان قانع شود.

حسینی کیا گفت: راه تنظیم بازار خودرو این است که با معین تکلیف مصوبه مجلس برای ساماندهی صنعت خودرو و همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام، واردات آزاد شود و دولت نیز با تعرفه گذاری مناسب برای واردات، بازار خودرو را تنظیم کند.

گفتنی است، شرکت های ایران خودرو و سایپا اخیرا در نامه ای به بورس، قیمت نو محصولات خود را اعلام کردند که طی آن خودرو ها با افزایش 18 درصدی، حدود 10 تا 50 میلیون تومان گران تر شده اند؛ این اعداد قیمت خالص بهای کارخانه بوده و بدون درنظر گرفتن مبالغ مالیات، عوارض و بیمه است.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1694

به "احضار وزیر صنعت و مدیران ایران خودرو و سایپا به مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احضار وزیر صنعت و مدیران ایران خودرو و سایپا به مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید