اصلاحات در کابینه مراکش در بحبوحه بحران کرونا

به گزارش مجله زیتوا، در سایه اخبار منتشر شده در مورد تحولات ویروس کرونا در مراکش، دولت سعد الدین العثمانی شاهد تغییرات جدیدی شد که حسن عبیابه، وزیر فرهنگ و سخنگوی رسمی این دولت در این تغییرات کنار زده شد.

اصلاحات در کابینه مراکش در بحبوحه بحران کرونا

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه القدس العربی، ماموریت سخنگوی رسمی دولت مراکش به سعید أمزازی، وزیر آموزش ملی، آموزش عالی و پژوهش علمی واگذار شد.

به همین دلیل، محمد ششم، پادشاه مراکش، عثمان الفردوس (ابن عبدالله الفردوس، رهبر حزب جنبش مردمی) و مدیر روزنامه رسالة الأمة را به عنوان وزیر فرهنگ، جوانان و ورزش به جای حسن عبیابة مشخص کرد.

روزنامه نگاران مراکشی از خبر عزل عبیابة بسیار استقبال کردند، زیرا که وی در زمان انتصابش در این پست از ماه اکتبر گذشته با مطبوعات این کشور خصومت داشت.

به همین دلیل، منیر ابو المعالی، روزنامه نگار اخبار الیوم، اعلام کرد: عبیابه لایق این روش خوارکننده در اخراج از دولت بود او بدترین فرد و مسؤول بود، من نوشته هایی را در خصوص نابخردی او به رشته تحریر درآورده بودم.

به همین دلیل، نورالدین الیزید، روزنامه نگار مراکشی توضیح داد: نقش گسترده وزرای دولت از جمله سعد الدین العثمانی، نخست وزیر مراکش کاهش یافته است.

وی در ادامه اضافه کرد، کنار گذاشتن عبیابة حتی بدون شیوع ویروس کرونا و اعلام شرایط فوق العاده در مراکش یک دستاورد تلقی می شد، زیرا این امر در درجه اول به معنای عدم رضایت پادشاه از عملکرد دولت است.

وی همچنین گفت: مشکل عظیم این است که ما خودمان را قانع کنیم که انتقال و واگذاری ماموریت سخنگوی رسمی دولت به سعید أمزازی دلیلی بر صلاحیت و شایستگی وی است.

گفتنی است که محمد ششم با سعید أمزازی، عثمان الفردوس و سعدالدین العثمانی ملاقات و رایزنی کرد.

پیشتر منابع اعلام کردند، تعداد مبتلایان به کرونا در مراکش تا روز سه شنبه به 1184 تن و تعداد فوتی ها به 90 تن رسید. تعداد بهبودیافتگان نیز به 93 تن رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 644

به "اصلاحات در کابینه مراکش در بحبوحه بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحات در کابینه مراکش در بحبوحه بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید