اقدامات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای مقابله با کرونا تشریح شد

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از توزیع 324هزار و 700 ماسک جهت پیشگیر از بیماری کروناویروس در سطح استان خبر داد.

اقدامات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای مقابله با کرونا تشریح شد

امام بخش قائدی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، اضافه کرد: در راستای مقابله با بیماری کروناویروس جهت تهیه مواد ضد عفونی کننده همچون الکل و ژل اقداماتی انجام داده ایم.

وی اظهارکرد: هم اکنون کارخانه سینره یاسوج روزانه بین 15تا 18 هزار ژل ضدعفونی کننده معادل 7500 لیتر تولید می کند که قول داده حدود10 هزار ژل ضدعفونی کننده را در سطح استان و مابقی را در استان های همجوار توزیع کند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بخشی از الکل مورد نیاز کارخانه سینره از کارخانه الکل سازی یاسوج تامین و تحویل این واحد تولیدی شدو بخشی نیز از اهواز تهیه شد.

قائدی شرح داد: کارخانه راکد الکل سازی یاسوج مجددا راه اندازی شد و مقداری تولید الکل دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر این حدود 10هزار لیتر الکل بصورت اسپری و باطری های 20 لیتری بین ادارات توزیع شد و یا در اختیار داروخانه جهت عرضه بین مردم قرار داده شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان نمود: 260هزار ماسک از استان های همجوار تهیه و در روز اول و دوم در سطح استان توزیع شد که پس از این و در مراحل مختلف نیز 64 هزار و 700 ماسک تهیه و در اختیار مراکز درمانی و بهداشتی استان قرار دادیم. هم اکنون پیگیر هستیم که تعدادی ماسک برای کادر درمانی و مناطق محروم تهیه کنیم.

قائدی تاکید کرد: داروهای مورد نیاز استان را در این راستا پیگیر کردیم که مقداری از تهران ارسال شده و پیگیر تهیه بخش دیگری دارو نیز هستیم اما این داروها در اختیار بیمارستان تعیین کرونای استان قرار گرفت و در آینده برای بیمارستانهایی که بیمارانی بصورت سرپایی دارند نیز دارو تهیه خواهیم کرد.

وی گفت: تعدادی لباس و ماسک در اختیار کادر درمانی، پرستاران و پزشکان استان قرار گرفت اما باز هم نیاز داریم که تعدادی دیگر خریداری کردیم که از امروز تا چهارشنبه توزیع خواهیم کرد. البته ماسک در داروخانه ها برای عرضه به مردم عادی نداریم.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهارکرد: مردم از خانه بیرون نروند چراکه بهترین و امن ترین جا برای پیشگیری و مقابله با کرونا خانه است و ار ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

قائدی اظهار داشت: از مردم تقاضا می کنم دستکش، دستمال و ماسک استفاده شده خود را در معابر، خیابان ها و محیط رها نکنند بلکه پس از استفاده طبق اصول بهداشتی در سطل زباله بیندازند چرا که خطر کرونا جدی است و این کار باعث انتشار سریع ویروس این بیماری می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 563

به "اقدامات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای مقابله با کرونا تشریح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای مقابله با کرونا تشریح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید