اقدام نسنجیده ترامپ در خروج ازبرجام آمریکا رادر موضع ضعف قرار داد

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران، سناتور الیزابت وارن در مصاحبه با شورای روابط خارجی آمریکا، در پاسخ به این پرسش که آیا شما به توافق اقدام جام مشترک (برجام) باز می گشت؟ اگر لازم باشد که پیش از بازگشت به این توافق تغییراتی در آن انجام گردد، این تغییرات چگونه خواهند بود؟ گفت: اگر ایران به عمل بر تعهدات خود در برجام بازگردد آمریکا نیز باید به این توافق بازگردد. اگر ایران به تعهدات خود عمل نکند من در مشارکت با تمام متحدانمان با اتخاذ دیپلماسی سخت و اصولی، هم آمریکا و هم ایران را به این توافق بازمی گردانم.

اقدام نسنجیده ترامپ در خروج ازبرجام آمریکا رادر موضع ضعف قرار داد

وی اضافه نمود: برجام فقط شروع بود. ما احتیاج داریم تا همچنان محدودیت ها بر برنامه هسته ای ایران بعد از سپری شدن بند غروب آفتاب ادامه بیابد. ما همچنین احتیاج داریم تا در مورد نگرانی های جدی درباره مسائلی به غیر از برنامه هسته ای ایران شامل برنامه موشک های بالستیک و حمایت آن از گروه های نیابتی در خاورمیانه مذاکره کنیم، برجام با توجه به از بین بردن خطر ایران مجهز به سلاح هسته ای، امکان تبادل نظر بر سر این مسائل را راحت تر نموده بود.

وارن گفت: همانطور که پیش بینی شده بود اقدام نسنجیده دونالد ترامپ در خروج از این توافق به روشنی ما را در موضع ضعیفتری قرار داد و برای پیشرفت ما احتیاج داریم تا حمایت بازیگران منطقه ای و بین المللی را که منافع آنها با این موضوع گره خورده جلب کنیم. با توجه به زمان و قدرت نفوذ، خسارت جبران شده و دیپلماسی می تواند مجددا پیروز گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 298

به "اقدام نسنجیده ترامپ در خروج ازبرجام آمریکا رادر موضع ضعف قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام نسنجیده ترامپ در خروج ازبرجام آمریکا رادر موضع ضعف قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید