اقدام کاخ سفید در آنالیز جامع تهدیدهای تروریستی داخلی

به گزارش مجله زیتوا، کاخ سفید آدینه از یک کوشش بین سازمانی گسترده با هدف ریشه کن کردن افراطگرایی داخلی به دنبال حمله اوایل همین ماه به ساختمان کنگره آمریکا اطلاع داد.

اقدام کاخ سفید در آنالیز جامع تهدیدهای تروریستی داخلی

به نقل از پایگاه خبری هیل، جن ساکی، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، رشد افراطگرایی خشونت طلب داخلی را یک تهدید جدی و رو به رشد برای امنیت ملی توصیف نموده و گفت دولت جو بایدن با منابع و اراده کافی با این تهدید مقابله خواهد نمود.

بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از دفتر مدیر اطلاعات ملی خواسته تا یک ارزیابی تهدید جامع با هماهنگی اف بی آی و وزارت امنیت داخلی این کشور انجام دهد.

جن ساکی گفت: نکته اصلی این است که ما خواهان یک تجزیه و تحلیل مبتنی بر حقیقت هستیم تا بتوانیم برای سیاست هایمان استفاده کنیم. بنابراین این در واقع اولین گام در این فرایند است و ما روی ماموران اجرای قانون مناسب و مقام های اطلاعاتی برای انجام این تحلیل ها اتکا می کنیم.

شورای امنیت ملی بایدن هم موظف شده تا یک ارزیابی درباره اینکه دولت جدید چگونه می تواند به شکلی بهتر تهدیدهای تروریستی داخلی بالقوه را به اشتراک گذاشته، از افراطگرایی جلوگیری نموده و شبکه های افراطی را مختل کند، انجام دهد. این شورا همچنین طرحی در سطح دولت را رهبری خواهد نمود تا تهدیدها و رادیکالی شدن در حال ظهور را با نگاهی بر نقش رسانه های اجتماعی در تحریک افراطگرایی سرکوب کند.

سخنگوی کاخ سفید، این تدابیر را به حمله شش ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا از سوی افراطگرایان جناح راستگرا مرتبط دانست که کوشش می کردند جلوی شمارش آرای کالج الکترال را که پیروزی انتخاباتی جو بایدن را تایید می کرد، بگیرند.

با این حال تازه ترین نظرسنجی هاروارد - هریس نشان می دهد که 60 درصد آمریکایی ها نگرانند که حمله به کنگره بهانه ای برای محدود شدن آزادی های مدنی گردد. جن ساکی اما می گوید که کوشش های این دولت در چارچوب قانون اساسی برای حفظ آزادی بیان و فعالیت های سیاسی خواهد بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1173

به "اقدام کاخ سفید در آنالیز جامع تهدیدهای تروریستی داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام کاخ سفید در آنالیز جامع تهدیدهای تروریستی داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید