امیر حاتمی: ارتقای قدرت موشکی ایران هدف اول وزارت دفاع است

به گزارش مجله زیتوا، تهران (پانا) - همزمان با ایام سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت ایثار و پیروزی، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایشگاه دستاوردها و پیشرفت های وزارت دفاع در حوزه رزم زمینی از آخرین تجهیزات و تسلیحات ویژه رزم زمینی بازدید کردند.

امیر حاتمی: ارتقای قدرت موشکی ایران هدف اول وزارت دفاع است

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع؛ در ادامه این بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در نشستی با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به آنالیز مهمترین مسائل دفاعی و امنیتی کشور و منطقه و فرایند پیشرفت دفاعی و تجهیز نیروهای مسلح پرداختند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، هدف از برپایی این گونه نمایشگاه های دفاعی را قدرت افزایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و تعمیق عمق راهبردی کشور در تمامی ابعاد دفاعی و نظامی برشمردند.

امیر سرتیپ حاتمی تقویت و ارتقاء قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران را به اسم هدف نخست وزارت دفاع در برنامه ریزی های خود دانست و از تقویت حوزه های پدافند هوایی، رزم هوایی ، دریایی و زمینی به اسم دیگر اولویت های صنعت دفاعی یاد کرد.

وزیر دفاع با اشاره به اهمیت راهبردی حوزه رزم زمینی در جنگ ها و نبردها، خاطر نشان ساخت: حوزه رزم زمینی ازآن جهت حائز اهمیت است که این حوزه تثبیت و مشخص کننده قدرت دفاعی هر کشور در صحنه و میدان نبردها است و بحمدالله در سال های اخیر توانستیم در حوزه رزم زمینی به ویژه در حوزه موشک های ضد زره، زمین به زمین، بمب های راهنمایی شونده، خودرو های تاکتیکی، سلاحهای هوشمند و.... به دستاوردهای بسیار چشمگیری دست یابیم.

امیر سرتیپ حاتمی یکی از برجستگی های صنعت دفاعی را تامین نیازهای متنوع و پیشرفته نیروهای مسلح در دوران فشار تحریم های حداکثری و ظالمانه دانست و توضیح داد: باراهنمایی ها حکیمانه فرمانده معظم کل قوا تعامل بسیار مطلوبی با سازمان های نیروهای مسلح به ویژه با بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های سراسر کشور برقرار نموده شده است و سعی نموده ایم از همه ظرفیت های ملی برای تامین قدرت حداکثری بهره مند شویم.

امیر سرتیپ حاتمی در این ملاقات به همکاری و تعامل صنعت دفاعی با سایر صنعت کشور و حوزه های غیرنظامی اشاره نمود و اضافه نمود: با تشدید تحریم های ظالمانه نظام سلطه، توانستیم از سرریز فناوری های پیشرفته دفاعی، یاری های شایان توجهی را به حوزه های غیر نظامی نظیر خودروسازی، صنعت نفت و پتروشیمی، ریلی، مخابرات، معادن و.... ارائه دهیم و با این سیاست بخشی از فشار تحریم ها بی اثر شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در خاتمه با تقدیر و تشکر از حمایت های همه جانبه مجلس شورای اسلامی، اظهار امیدواری کرد: انشالله با اختصاص منابع و اعتبارات لازم در امسال بتوانیم به برترین شکل در تحقق شعار سال همانند گذشته پیشگام و پیشرو باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1448

به "امیر حاتمی: ارتقای قدرت موشکی ایران هدف اول وزارت دفاع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر حاتمی: ارتقای قدرت موشکی ایران هدف اول وزارت دفاع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید