انتشار نامه تایید نشده وزیر خارجه آمریکا برای اشرف غنی

به گزارش مجله زیتوا، رسانه ها در افغانستان نامه تایید نشده ای از وزیر خارجه آمریکا برای رئیس جمهور افغانستان منتشر نموده اند که در آن توضیحاتی درباره طرح تازه آمریکا برای افغانستان آمده است.

انتشار نامه تایید نشده وزیر خارجه آمریکا برای اشرف غنی

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، درحالیکه سیاسیون افغان نیز ارائه طرح دولت انتقالی آمریکا برای افغانستان را تایید می نمایند رسانه ها در افغانستان نامه ای منسوب به وزیر خارجه آمریکا را منتشر کردند که در آن توضیحاتی درباره طرح تازه واشنگتن برای افغانستان ارائه می نماید.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این نامه تایید نشده که توسط طلوع نیوز منتشر شده آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفت که واشنگتن از سازمان ملل می خواهد یک نشست دنیای با حضور وزیران خارجه و فرستاده های ویژه آمریکا، روسیه، چین، پاکستان، ایران و هند را برای بحث روی ایجاد یک رویکرد واحد درباره فرایند صلح افغانستان، برگذار کند.

نامه می افزاید که آمریکا نمی خواهد شرایط توافق را به دولت افغانستان و طالبان دیکته کند و پیشنهادات ارائه شده توسط زلمی خلیلزاد در واقع کمکی به دو طرف است تا هر چه زودتر به توافق برسند، نقشه راهی برای ایجاد یک دولت فراگیر بوده و شامل شرایط آتش بس جامع و فراگیر است.

بلنکین در این نامه منسوب به او همچنین از برگزاری یک نشست به میزبانی ترکیه با حضور نمایندگان نظام جمهوری و طالبان برای نهایی سازی توافقنامه صلح خبر می هد.

وزیر خارجه آمریکا در این نامه بر ضرورت همکاری اشرف غنی با عبدالله عبدالله، حامد کرزی و عبدالرب رسول سیاف تاکید نموده و نسبت به عدم اتحاد بین سران افغانستان هشدار می دهد.

وی افزود که طرحی 90 روزه ای برای کاهش خشونت ها در افغانستان تهیه شده تا از شروع عملیات بهاری طالبان جلوگیری گردد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1241

به "انتشار نامه تایید نشده وزیر خارجه آمریکا برای اشرف غنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار نامه تایید نشده وزیر خارجه آمریکا برای اشرف غنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید