اولین تماس نخست وزیر ژاپن با جو بایدن، توافق برای تقویت روابط

به گزارش مجله زیتوا، سوگا یوشیهیده نخست وزیر ژاپن و جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در اولین تماس توافق کردند تا برای تقویت بیشتر اتحاد کشورهایشان و تحقق یک منطقه آزاد و باز اقیانوس های آرام و هند از نزدیک با هم کار کنند.

اولین تماس نخست وزیر ژاپن با جو بایدن، توافق برای تقویت روابط

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

از تلویزیون ژاپن، سوگا و بایدن بامداد پنجشنبه به وقت ژاپن حدود 30 دقیقه تلفنی صحبت کردند. این اولین تماس تلفنی آنها از زمان سر کار آمدن بایدن بود.

این دو رهبر تأیید کردند که از نزدیک در مسائل جهانی از جمله ویروس کرونا و تغییرات اقلیمی با یکدیگر کار خواهند کرد.

آنها همچنین این نکته که بند پنجم پیمان امنیتی ژاپن و آمریکا شامل حال جزایر سنکاکو می شود را مورد تاکید قرار دادند. این بند آمریکا را ملزم می کند تا از قلمرو تحت کنترل ژاپن دفاع کند.

ژاپن این جزایر را تحت کنترل دارد چین و تایوان نیز ادعای مالکیت آنها را دارند. دولت ژاپن می گوید که این جزایر از نقطه نظر تاریخ و قوانین بین الملل بخشی جدایی ناپذیر از قلمرو ژاپن هستند.

این دو رهبر بر سر همکاری با استرالیا و هند نیز توافق کردند. سوگا و بایدن گفتند که آنها به تلاش برای حل مسئله ربایش اتباع ژاپنی توسط کره شمالی در اسرع وقت و همچنین کار برای غیرهسته ای کردن این کشور ادامه خواهند داد.

آنها همچنین تأیید کردند که هماهنگی ها برای بازدید سوگا از آمریکا در سریعترین زمان ممکن و با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا انجام شود.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1182

به "اولین تماس نخست وزیر ژاپن با جو بایدن، توافق برای تقویت روابط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین تماس نخست وزیر ژاپن با جو بایدن، توافق برای تقویت روابط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید