بازداشت 47 نفر در ترکیه به اتهام های امنیتی و تروریستی

به گزارش مجله زیتوا، نیروهای امنیتی ترکیه طی عملیات های همزمان در چند استان، چهل و هفت نفر را به اتهام های امنیتی و تروریستی بازداشت کردند.

بازداشت 47 نفر در ترکیه به اتهام های امنیتی و تروریستی

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه اقساطی در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران،نیروهای امنیتی ترکیه امروز (آدینه) 40 مظنون به عضویت و همکاری با گروه تروریستی داعش را در استان آنکارا بازداشت کردند.

یک منبع امنیتی می گوید که افراد بازداشت شده با تروریست های حاضر در منطقه ها درگیری (عراق و سوریه) در ارتباط بوده و برای انجام عملیات های تروریستی در ترکیه برنامه ریزی می کردند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، از محل اختفای این مظنون ها، اسناد و مدارک ارتباط با گروه تروریستی داعش و دستگاه های دیجیتال ارتباطی کشف و ضبط شده است.

از زمان شروع عملیات های ضد تروریستی ترکیه علیه داعش در سوریه، اعضای این گروه به عملیات در داخل خاک این کشور روی آورده و طبق آمار دولتی تا به امروز بیش از 300 ترکیه ای در حملات تروریستی داعش کشته شده اند.

طبق آماری که دولت ترکیه منتشر نموده، این کشور تا به امروز بیش از 8600 مظنون داعشی را بازداشت نموده که از این میان 7500 عضو خارجی آنها را به کشورهایشان بازگردانده و هنوز هم بیش از 1140 داعشی خارجی در زندان های ترکیه بازداشت هستند.

روزنامه ینی شفق هم گزارش داد، در ادامه اقدامات دولت ترکیه علیه مخالفان و پاکسازی این کشور از اعضای گروه وابسته به فتح الله گولن واعظ و اپوزیسیون آمریکانشین، 40 نفر امروز بازداشت شدند.

پلیس ترکیه امروز به دستور دادستانی این کشور، 7 مظنون (از جمله پنج افسر اخراجی پلیس) به همکاری با عوامل کودتای نافرجام پنج سال پیش را که قصد فرار به یونان داشتند، بازداشت کرد.

این افراد بعلاوه به استفاده از نرم افزار بای لاک - برنامه مورد استفاده عوامل گولن در شب کودتا - متهم شده اند. مقامات ترکیه می گویند عوامل کودتای سال قبل پس از آنکه گروه های ارتباطی آنها در شبکه اجتماعی واتس آپ لو رفته بود، از نرم افزار بای لاک برای هماهنگی استفاده کردند.

آنکارا سازمان گولن را - که به گفته دولتمردان این کشور، اعضای آن به صورت مویرگی در بیشتر نهادها و سازمان های دولتی ترکیه نفوذ نموده بودند - تروریستی و عامل کودتای نافرجام 15 جولای 2016 می داند و از آمریکا خواسته که او را به ترکیه بازگرداند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1463

به "بازداشت 47 نفر در ترکیه به اتهام های امنیتی و تروریستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت 47 نفر در ترکیه به اتهام های امنیتی و تروریستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید