بهبود شرایط شیوع کرونا در روسیه و کاهش محدودیت ها در مسکو

به گزارش مجله زیتوا، با فرایند کاهش موارد آلودگی روزانه به کرونا در روسیه، تعداد بیماران درمان شده از این عفونت به 3 میلیون و 54 هزار نفر رسیده، حدود 534 هزار نفر همچنان بیمار هستند و در شهر مسکو نیز بعضی محدودیت ها کاهش یافته است.

بهبود شرایط شیوع کرونا در روسیه و کاهش محدودیت ها در مسکو

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، امروز (پنج شنبه) گزارش داد که تعداد موارد جدید ابتلا به بیماری کووید-19 در این کشور طی یک روز گذشته، 21 هزار و 887 مورد افزایش یافته است و بدین ترتیب، تعداد کل افراد آلوده به این عفونت در روسیه به 3 میلیون و 655 هزار و 839 نفر رسیده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

طبق این اطلاعات، اکنون برای سومین روز متوالی است که تعداد موارد جدید آلودگی از 22 هزار نفر در روز فراتر نرفته است. از لحاظ نسبی، نرخ رشد بیماری در حد 0.6 درصد باقی مانده است.

بیشترین موارد آلودگی به ویروس کرونا طی روز گذشته، 3 هزار و 458 مورد در شهر مسکو، 3 هزار و 112 مورد در سن پترزبورگ، یک هزار و 92 مورد در منطقه مسکو، 493 مورد در منطقه نیژنی نووگوراد، 392 مورد در منطقه سه وردلوفسک و 390 مورد در منطقه راستوف شناسایی شده است.

در حال حاضر، 533 هزار و 789 نفر در روسیه همچنان بیمار بوده و تحت درمان قرار دارند.

این ستاد یادآور شد، تعداد شهفرایندان روس بهبود یافته از عفونت ویروس کرونا طی روز گذشته 26 هزار و 902 نفر افزایش یافت. بدین ترتیب، در مجموع 3 میلیون و 54 هزار و 218 نفر از بیماری کووید-19 درمان شده اند .

سهم بهبودی بیماران به 83.5 درصد از تعداد کل افراد آلوده افزایش یافته است.

بطور خاص، طی 24 ساعت اخیر، 5 هزار و 220 بیمار در شهر مسکو، 4 هزار و 194 بیمار در سن پترزبورگ، یک هزار و 250 بیمار در منطقه مسکو، 483 بیمار در منطقه نیژنی نووگوراد و 449 بیمار در منطقه سه وردلوفسک، پس از گذراندن دوره درمان، از بیمارستان ها مرخص شدند.

ضمن اینکه، تعداد مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا در روسیه در روز گذشته 612 مورد افزایش یافته است که این رقم، بیشترین موارد فوت بیماران مبتلا به کرونا از تاریخ 24 دسامبر (4 دی ماه) به اینطرف است. در مجموع، تا به امروز 67 هزار و 832 بیمار در این کشور بر اثر این عفونت جان خود را از دست داده ا ند.

بیشترین موارد فوت در طول روز گذشته، 79 بیمار در سن پترزبورگ، 69 بیمار در شهر مسکو، 39 نفر در منطقه مسکو، 29 نفر در منطقه کراسنویارسک، 25 نفر در منطقه راستوف و 18 بیمار هم در منطقه کراسنودار ثبت شده است.

کاهش بخشی از محدودیت های کرونایی در پایتخت روسیه

علاوه بر این، سرگئی سوبیانین شهردار مسکو، امروز پنجشنبه، از کاهش اقدامات محدودکننده در پایتخت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

شهردار یادآور شد که طی هفت روز گذشته، فرایند افزایش روزانه موارد جدید بیار کووید-19 در سطح 2 الی 4 هزار نفر بوده که به طور قابل توجهی کمتر از اوایل ماه دسامبر (آخرین ماه سال 2020) است. ضمن اینکه، تعداد افراد بستری در بیمارستان ها به دلیل این عفونت نیز روزانه به 1.2-1.3 هزار نفر کاهش یافته و امروز بیش از 9 هزار تخت خالی باقی مانده است.

سوبیانین اضافه نمود، با توجه به بهبود شرایط، مقامات پایتخت تصمیم گرفته ا ند که از تاریخ 22 ژانویه (آدینه، سوم بهمن ماه) کالج ها ، موسسات آموزشی، مدارس ورزشی و مراکز اوقات فراغت برای بچه ها را به ساعات عملیاتی خود برگردانند. قفل کارت های حمل و نقل دانشجویی نیز برداشته خواهد شد.

به گفته وی، با این وجود، فرایند آموزش از راه دور در دانشگاه های دولتی مسکو، مطابق با تصمیم وزارت آموزش و علوم روسیه تا 6 فوریه (18 بهمن ماه) ادامه خواهد داشت.

شهردار مسکو همچنین اعلام نمود، از روز آدینه، کار موزه ها ، کتابخانه ها و دیگر موسسات فرهنگی پایتخت از جمله رویدادهای گسترده با حضور تماشاچیان، از سر گرفته شده است. در تئاترها، سینماها و سالن های کنسرت شهر نیز حداکثر تعداد تماشاگران از 25 درصد به 50 درصد از ظرفیت کل سالن نمایش افزایش خواهد یافت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1170

به "بهبود شرایط شیوع کرونا در روسیه و کاهش محدودیت ها در مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود شرایط شیوع کرونا در روسیه و کاهش محدودیت ها در مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید