تخت روانچی: آمریکا عضو برجام نیست و نمی تواند ادعای بازگشت تحریم ها را داشته باشد

به گزارش مجله زیتوا، نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: آمریکا عضو برجام نیست بلکه از آن خارج شده است و دیگر نمی تواند ادعای بازگشت تحریم ها علیه ایران را داشته باشد.

تخت روانچی: آمریکا عضو برجام نیست و نمی تواند ادعای بازگشت تحریم ها را داشته باشد

به گزارش خبرنگاران، پس از اعلام رسمی تصمیم آمریکا مبنی بر فعال سازی مکانیسم ماشه برای بازگشت تحریم های هسته ای ایران توسط سازمان ملل، مجید تخت روانچی در کنفرانسی خبری اظهار کرد: آمریکا ارتباطی به برجام ندارد. آمریکا کوشش می نماید با بهره برداری از زور، تحریم هایی را علیه ایران تحمیل کند که این کار غیر قابل قبول است.

وی ادامه داد: این کشور با توجه به خروج از توافق هسته ای صلاحیت چنین کاری را ندارد و سازمان ملل متحد باید در برابر کوشش های واشنگتن که نقض قوانین بین المللی است، بایستد.

بنا بر گزارش خبرگزاری صداوسیما، تخت روانچی تاکید نمود: ادله حقوقی آمریکایی ها بسیار سخیف بود و پیش بینی می کنم که آمریکایی ها شکست می خورند.

وی ادامه داد: آمریکا به تخریب گری دیپلماتیک خود در سازمان ملل برای بازگردندان تحریم ها، دو سال بعد از انتها مشارکتش در برجام، ادامه می دهد. هیچ جوسازی یا بازی های هیجانی برای قبولاندن این ادعای جعلی یاری نمی نماید.

نماینده ایران در سازمان ملل همچنین گفت: آمریکا در احیای قطعنامه های سرانجام یافته، ناکام مانده است و فقط خود را منزوی می نماید.

ادامه دارد...

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 903

به "تخت روانچی: آمریکا عضو برجام نیست و نمی تواند ادعای بازگشت تحریم ها را داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخت روانچی: آمریکا عضو برجام نیست و نمی تواند ادعای بازگشت تحریم ها را داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید