ترامپ: اگر من نبودم اراذل و اوباش در آمریکا شورش می کردند ، بایدن تا قبل از انتخابات از زیرزمین بیرون نیامده بود

به گزارش مجله زیتوا، رئیس جمهور آمریکا با تمجید از سیاست های خود در سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی مدعی شد که اگر او رئیس جمهور نبود، ایالات متحده درگیر شورش های بی سابقه می شد.

ترامپ: اگر من نبودم اراذل و اوباش در آمریکا شورش می کردند ، بایدن تا قبل از انتخابات از زیرزمین بیرون نیامده بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته (دوشنبه شب) به وقت محلی در جدیدترین اظهارنظرات خود در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز، ضمن تمجید از سیاست خود در سرکوب اعتراضات، تظاهرات چهارشنبه هفته گذشته در مقابل کاخ سفید را سازماندهی شده توصیف کرد.

وی مدعی شد که اعتراضات هفته گذشته در مقابل کاخ سفید در شب پایانی مجمع ملی جمهوری خواهان در اعتراض به نژادپرستی و سیاست های دولت واشنگتن تحت حمایت برخی افراد ثروتمند احمق برگزار شده است.

ترامپ بدون آنکه توضیحی بدهد گفت که یکی از شرکت کنندگان در مجمع ملی جمهوری خواهان (RNC) از شهر خاصی با هواپیما به واشنگتن سفر کرد و آن هواپیما کاملاً مملو از اراذل و اوباشی بود که لباس های سیاه به تن داشتند و ابزار هایی را با خود به واشنگتن می آوردند.

وی سپس با مطرح کردن این ادعا که یکسری افراد احمق ثروتمند قصد تخریب وجهه او را داشتند، گفت: این فرد به مجمع ملی جمهوری خواهان آمد و هفت نفر همچون وی در هواپیما بودند و سپس تعداد زیادی در این هواپیما حضور داشتند تا خساراتی به بار آورند. این تمام چیزی بود که رخ داد.

رئیس جمهور آمریکا بدون آنکه سند و مدرکی برای ادعا های خود مطرح کند، ادامه داد که به زودی در این خصوص مطالبی را مطرح خواهد کرد و تنها به این جمله بسنده کرد: افرادی که هرگز درباره آن ها نشنیده بودید، افرادی از پشت صحنه بودجه بیشتر این خشونت را تأمین کرده اند.

رئیس جمهور آمریکا که در چندماه گذشته به دنبال اعتراضات سراسری در کشورش در پی قتل شهروند 46 ساله سیاهپوست توسط افسر پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، ادامه داد: این پول (برای برگزاری تظاهرات مقابل کاخ سفید) از سوی یکسری افراد بسیار احمق آمده است که نمی دانند که اگر آنطور که می خواهند کار ها پیش برود که البته اینطور نخواهد شد، خودشان به دست گرگانی خواهند افتاد که هرگز قبل از آن ندیده اند.

وی همچنین جنبش جان سیاهپوستان اهمیت دارد را یک سازمان مارکسیستی خواند و گفت: اولین باری که چیز هایی درباره جنبش جان سیاهپوستان اهمیت دارد، چیز هایی شنیدم، گفتم که نام وحشتناکی است، بسیار تبعیض آمیز است. برای سیاهپوستان و برای همه بد است و به ناگاه اینطور هم شد و این قضایا پیش آمد.

ترامپ در ادامه از عملکرد خود در سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا تقدیر کرد و گفت: اگر آمریکای تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ نبود،. با شورش هایی روبرو بودید که تا به امروز هرگز ندیده بودید. کنترل چپگرایان افراطی از دست دموکرات ها خارج شده است.

وی در پاسخ به نقدها روز گذشته سپس بار دیگر به انتقاد از جو بایدن رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا اشاره کرد و گفت: از قلم نیاندازید که بایدن تا این انتخابات (ریاست جمهوری 2020)، از زیرزمین خود بیرون نیامده بود.

بایدن روز گذشته طی سخنرانی در پنسیلوانیا که یکی از حساس ترین ایالات سرنوشت ساز آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 محسوب می شود، با انتقاد از عملکرد ترامپ تأکید کرد که بحران های فعلی در آمریکا در سایه مدیریت ترامپ تشدید شده است.

ترامپ در ادامه مصاحبه به تصمیم خود در خصوص سفر به کنوشا ایالت ویسکانسین که حدود یک هفته است شاهد اعتراضات ضدنژادپرستی است، توضیح داد: من به این دلیل به آنجا می روم که طرفدار اجرای قانون هستم و می خواهم از نیرو های امنیتی قدردانی کنم. آن ها کارشان را خوب انجام می دهند.

رئیس جمهور آمریکا در حالی در خصوص قصد دارد امروز به کنوشا برود که که تونی ایوِرز فرماندار ایالت ویسکانسین روز یکشنبه درباره تصمیم او برای سفر به شهر کنوشا در میانه موج اعتراضات ضد نژادپرستی و خشونت پلیس ابراز نگرانی کرد و از ترامپ خواست در برنامه سفر خود تجدیدنظر کند.

از اوایل خرداد ماه و پس از اقدام افسر پلیس مینیاپولیس ایالت مینه سوتا در قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست آمریکا از طریق فشردن زانو بر روی گردنش به مدت 9 دقیقه، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا از شهر مینیاپولیس آغاز شد و به دیگر شهر های آمریکا و حتی کشور های دیگر نیز گسترش یافت و تا به امروز نیز ادامه داشته است.

با اینحال، ترامپ با شورشی و غارتگر توصیف کردن معترضان به نژادپرستی و خشونت پلیس آمریکا، بار ها آن ها را به سرکوب توسط نیرو های ویژه و گارد ملی تهدید کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 916

به "ترامپ: اگر من نبودم اراذل و اوباش در آمریکا شورش می کردند ، بایدن تا قبل از انتخابات از زیرزمین بیرون نیامده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اگر من نبودم اراذل و اوباش در آمریکا شورش می کردند ، بایدن تا قبل از انتخابات از زیرزمین بیرون نیامده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید