ترامپ: دستاوردهای بی نظیر من دموکرات ها را دیوانه نموده است

به گزارش مجله زیتوا، دونالد ترامپ امروز (چهارشنبه) در مورد فرایند استیضاح خودش گفت: ظرف سه سال دستاوردهای چشمگیری داشتم، همین دموکرات ها را به جنون کشانده است. ما در مساله استیضاح بر دموکرات ها پیروز می شویم، همانطور که در انتخابات پیروز شدیم.

ترامپ: دستاوردهای بی نظیر من دموکرات ها را دیوانه نموده است

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه اسکای نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری هنگام ترک داووس گفت: آدام شف سیاسی فاسد و دیکتاتورها به خاطر دستاوردهای بی نظیر من دیوانه شده اند. من هیچ جرمی مرتکب نشده ام و دموکرات ها هم آنقدر که باید شفاف نیستند.

کنفرانس مطبوعاتی ترامپ امروز به صورت غیرمنتظره برگزار گردید.

وی اضافه نمود: آنچه در کنگره برای برکناری من می بینید نیرنگ است و برای آمریکا بسیار بد است. مذاکرات تلفنی من با رئیس جمهوری اوکراین هیچ چیز اشتباهی نبود، تنها تلاشی برای امضای توافقنامه های مفید بود.

او همچنین سنا را به دلیل پیگیری فرایند استیضاحش تهدید کرد و گفت: به سنا به خاطر ماهیگیری از آب گل آلود جواب خواهم داد.

رئیس جمهوری آمریکا امروز (چهارشنبه) در کنفرانسی مطبوعاتی در داووس درباره شروع جلسه استیضاح در سنا گفت: خیلی خوب پیش می رویم. تیم دفاعی کارش را خوب انجام می دهد. هیچ چیز غیر قانونی در تماس تلفنی با رهبر اوکراین وجود نداشت.

با این حال او در ادامه سخنانش نگفت که آیا سوءاستفاده از قدرت یک جرم قابل استیضاح هست یا خیر.

کنفرانس خبری ترامپ با صحبت های بیشتری در رابطه با استیضاح به انتها رسید. او مجددا تکرار کرد که آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که از مدیران طرح استیضاح است، درباره تماس تلفنی با رهبر اوکراین دروغ گفته است.

او همچنین استدلال کرد که بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا نباید استیضاح می شد!

زمانی که از ترامپ سوال شد که آیا در جلسه استیضاح خودش حضور می یابد، گفت مایل است در صف اول بنشیند و به چهره های فاسد که این تحقیق را انجام می دهند، نگاه کند.

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره گزارش ها از خسارت های وارد شده و زخمی شدن سربازان آمریکایی در جریان حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق سعی کرد حجم خسارات را بسیار اندک جلوه دهد و مدعی شد: تا آنجا که شنیدم تعدادی از آن ها سردرد گرفتند و یک سری چیزهایی که اصلا جدی نبودند.

او درباره ممنوعیت های جدید سفر به آمریکا نیز مدعی شد: کشور ما باید امن باشد و برای همین بعضی کشوها را به لایحه ممنوعیت سفر اضافه کردم.

ترامپ همچنین اشاره نمود که ممنوعیت مسافرتی علیه بعضی از کشورها را گسترش می دهد اما از کشور خاصی نام نبرد و گفت این تغییرات به زودی اعلام می شوند. او درباره توسعه این ممنوعیت گفت: بله ما این ممنوعیت را گسترش می دهیم. کشورمان باید امن باشد، بنابراین ما ممنوعیت مسافرتی قدرتمندی داریم و چند کشور دیگر هم به آن اضافه نموده می گردد.

ترامپ در رابطه با چشم اندازهای توافق تجاری با اروپا هم گفت، کار کردن با اتحادیه اروپا سخت تر از کار با چین است. او گفت، اتحادیه اروپا موانع تجاری ایجاد نموده است که به شرکت های آمریکایی لطمه می زند و همین حصول توافق تجاری را سخت تر می نماید. اما ترامپ گفت که همچنان امید دارد که توافقی تا زمان برگزاری انتخابات حاصل گردد.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنانش از سازمان تجارت جهانی انتقاد نموده و آن را به برخورد غیر منصفانه با آمریکا متهم کرد و محاکمه استیضاح را هم بزرگترین پیگیری موهومات توصیف کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 480

به "ترامپ: دستاوردهای بی نظیر من دموکرات ها را دیوانه نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: دستاوردهای بی نظیر من دموکرات ها را دیوانه نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید