ترامپ چه بر سر اقتصاد آمریکا آورد؟

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران: به نظر می رسد روند نزولی شاخص های کلان اقتصادی آمریکا ادامه خواهد داشت.

ترامپ چه بر سر اقتصاد آمریکا آورد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سی ان بی سی گزارش داد، به نظر می رسد که اقتصاد آمریکا در یک نقطه عطف قرار گرفته است و جنگ تجاری با چین، آن را با یک چالش جدی روبرو ساخته است. تحلیل گران موسسه پانتئون در گزارشی اعلام کرده اند که به نظر می رسد باید ایده حصول توافق تجاری بین آمریکا و چین تا سرانجام سال جاری را رها کرد و افزوده اند که هم چین و هم آمریکا از تداوم وضعیت فعلی متضرر خواهند شد.

بررسی شاخص های کلان اقتصاد آمریکا نشان دهنده یک روند نگران کننده است: این ماه میزان فعالیت کارخانه های امریکایی به طرز غیر منتظره ای کاهش پیدا کرد به گونه ای که شاخص مدیران تولید برای نسختین بار در سال جاری به زیر 50 واحد رسید.

کاهش اطمینان فعالان تجاری هم چنین بر تمایل آن ها برای آغاز فعالیت های جدید تاثیر منفی گذاشته است به گونه ای که طبق اعلام فدراسیون کسب و کار مستقل آمریکا، خوش بینی کسب وکارهای آمریکا نسبت به شرایط اقتصادی 1.6 درصد در سه ماهه سوم سال نسبت به سه ماهه دوم کمتر شده است.

از سوی دیگر بازدهی اوراق قرضه 10 ساله وزارت خزانه داری آمریکا که از آن به عنوان یکی از علائم پیش نگر اقتصادی یاد می شود، در ماه های اخیر بارها به زیر 1.6 درصد رسیده است و نگرانی ها از وقوع رکود در بزرگ ترین اقتصاد جهان تشدید شده است.

با تشدید جنگ تجاری با چین، تمایل کارفرمایان آمریکایی برای استخدام نیروی جدید نیز کمتر شده است تا جایی که در ماه اوت اقتصاد امریکا تنها برای 130 هزار نفر شغل ایجاد کرد که 30 هزار نفر کمتر از پیش بینی قبلی و 100 هزار نفر کمتر از رکود اشتغال ماهانه ایجاد شده در آمریکا طی سال جاری میلادی بوده است. این نگرانی وجود دارد که با تداوم وضعیت فعلی اشتغال زایی در امریکا به زیر 100 هزار نفر در ماه نیز برسد که برای حفظ تعادل در بازار کار این کشور و جلوگیری از افزایش نرخ بیکاری ضروری است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 132

به "ترامپ چه بر سر اقتصاد آمریکا آورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ چه بر سر اقتصاد آمریکا آورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید