ترور نافرجام نیکلاس مادورو در روز انتخابات

به گزارش مجله زیتوا، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا از کوشش ها برای ترور خود در روز انتخابات پارلمانی این کشور اطلاع داد.

ترور نافرجام نیکلاس مادورو در روز انتخابات

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، رئیس جمهور ونزوئلا فاش کرد که آمادگی هایی برای ترور وی در روز انتخابات پارلمانی که این کشور در تاریخ ششم دسامبر (دو روز پیش) در حال برگزاری آن بود، جریان داشته است.

مادورو در نشستی مطبوعاتی که در توییتر آن را پخش کرد، گفت: من مرکز رأی گیری را که قرار بود در آنجا حاضر شوم، تغییر دادم؛ چرا که اطلاعات مرتبط با ترور من از یک منبع موثق در دستگاه اطلاعاتی کلمبیا آمده بود.

او همچنین رئیس جمهور کلمبیا را متهم کرد که در پشت این طرح ترور دست داشته است.

مادورو در ادامه اضافه نمود: از مقر رسمی رئیس جمهوری در کاخ نارینو، ایوان دوکه رئیس جمهور کلمبیا در طرح ترور من در روز انتخابات مشارکت داشت. این مطلبی درست است و اقدامات پیشگیرانه مناسب اتخاذ شد.

لازم به ذکر است در انتخابات پارلمانی که دو روز در ونزوئلا برگزار گردید، حزب نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور در انتخابات پارلمانی پیروز شد.

مقامات انتخاباتی ونزوئلا روز دوشنبه اعلام کردند 67.6 درصد از پنج میلیون و 200 هزار رای در انتخابات پارلمانی کشور متعلق به نامزد های حامی مادوروست.

این در حالی است که دولت ترامپ سعی نموده بود تا با غیر قانونی خواندن انتخابات ونزوئلا مردم این کشور را از حضور در پای صندوق رای منصرف کند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مدعی شد انتخابات پارلمانی ونزوئلا متقلبانه است و از شهروندان این کشور خواسته است آن را نپذیرند.

اوبرایان، مشاور امنیت ملی آمریکا هم با اقدامی تحریک برانگیز از انجام تعهدات خود برای حمایت از خوان گوایدو، که پس از غیر قانونی خواندن پیروزی مادورو در انتخابات ریاست جمهوری 2018 ونزوئلا، خود را رئیس جمهور موقت خواند، اطلاع داد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1087

به "ترور نافرجام نیکلاس مادورو در روز انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترور نافرجام نیکلاس مادورو در روز انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید