تصمیم جنبش امل و جریان ملی آزاد لبنان برای توقف جدال رسانه ای

به گزارش مجله زیتوا، جریان ملی آزاد و جنبش امل لبنان اعلام کردند که به منظور ایجاد فضا برای موفقیت میانجیگری دبیر کل حزب الله در تشکیل دولت لبنان هر گونه بحث و جدال رسانه ای با یکدیگر را متوقف می نمایند.

تصمیم جنبش امل و جریان ملی آزاد لبنان برای توقف جدال رسانه ای

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جریان ملی آزاد لبنان به ریاست جبران باسیل(وزیر سابق و داماد نبیه بری رئیس مجلس لبنان) و بعلاوه جنبش امل به ریاست میشل عون رئیس جمهور این کشور بیان کردند که هر گونه جدال رسانه ای با یکدیگر را متوقف می نمایند.

به گزارش پایگاه خبری النشره، کمیته مرکزی اطلاع رسانی در جریان ملی آزاد در بیانیه ای بیان کرد : به منظور ایجاد فضا برای موفقیت سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله در کوشش های خود برای یاری به تشکیل دولت لبنان و با توجه به خواسته جران ملی آزاد برای تشکیل دولت در اسرع وقت این جریان از هواداران خود می خواهد هر گونه درگیری رسانه ای با جنبش امل را متوقف نمایند.

در پی آن، دفتر اطلاع رسانی مرکزی جنبش امل در بیانیه ای بیان کرد: در حالی که ما همواره مشتاق بوده ایم که با هیچ حزب داخلی وارد بحث و مجادله نشویم و در موقعیتی بودیم که باید به بیانیه ها و توییت هایی که چهره ها و رهبران ما را را هدف قرار داده بود، پاسخ می دادیم، اما پس از بیانیه اخیر جریان ملی آزاد از همه هوادارانمان می خواهیم تا جلوی انواع بحث های رسانه ای با جریان ملی آزاد را بگیرند.

به گزارش المیادین، حزب الله در حال کوشش برای آرام کردن اوضاع میان بعبدا (کاخ ریاست جمهوری) و کاخ عین التینه (دفتر مرکزی نبیه بری رئیس مجلس) از یک سو و جنبش امل و جریان آزاد ملی از سوی دیگر است تا شاید بتواند شرایط را برای تشکیل دولت آماده کند.

رئیس مجلس لبنان اخیرا با انتشار بیانیه ای ضمن انتقاد از مواضع رئیس جمهور این کشور در قبال تشکیل دولت تازه، درباره فروپاشی کشور هشدار داد. وی گفت، توضیح داد که تصمیم برای انتخاب نحست وزیر مامور تشکیل دولت، خارج از خواست و اراده رئیس جمهور است بلکه این امر، نتیجه تصمیم نمایندگان و قوه مقننه است. هم، کسی که برای تشکیل دولت رایزنی های مجلسی می نماید؛طبق ماده 64 قانونی اساسی شخص نخست وزیر مکلف است.

ریاست جمهوری لبنان هم با انتشار بیانیه ای در واکنش به نقدها اخیر رئیس مجلس این کشور، اینگونه اظهارات را تأسف بار توصیف کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1462

به "تصمیم جنبش امل و جریان ملی آزاد لبنان برای توقف جدال رسانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم جنبش امل و جریان ملی آزاد لبنان برای توقف جدال رسانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید