تغییر رویکرد هند درباره طالبان؛ تماس ها برقرار شده است

به گزارش مجله زیتوا، منابع اعلام کردند که هند با تغییر عمده در رویکردش درباره طالبان برای اولین بار با سران این گروه از جمله معاون سیاسی رهبر طالبان ارتباط برقرار نموده است.

تغییر رویکرد هند درباره طالبان؛ تماس ها برقرار شده است

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، منابعی به هندوستان تایمز گفته اند که هند برای نخستین بار با جناح ها و سران طالبان از جمله عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر این گروه کانال های ارتباطی ایجاد نموده است.

این ارتباط توسط مقامات امنیتی هند تنها با جناح ها و آن دسته از سران طالبان که بیشتر ملی گرا هستند برقرار شده است.

این رسانه هندی اقدام دهلی نو برای ارتباط با طالبان را تغییر قابل توجه در موضع هند دانست، زیرا این کشور در گذشته همیشه از برقراری هرگونه ارتباط با طالبان خودداری نموده بود و آن را یک گروه تروریستی می خواند.

گزارش می افزاید که تماس ها از چند ماه گذشته شروع شده است و پیغام ها بین مقامات هندی و ملا برادر رد و بدل شده است اما ملاقات حضوری دو طرف هنوز تایید نشده است.

اردیبهشت سال گذشته زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان به رسانه های هندی تاکید نموده بود که گفت وگو بین هند و طالبان مهم است و دهلی باید نگرانی های امنیتی اش را بطور مستقیم با این گروه مطرح کند.

شیرمحمد عباس استانکزی معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز پیش از این گفته بود اگر هند نقش منفی و حمایت از دولت افغانستان را متوقف کند، طالبان حاضر است با این کشور ارتباط برقرار کند.

از سوی دیگر سهیل شاهین عضو ارشد تیم مذاکره کننده طالبان نیز گفته که این گروه مسئله ای با هند ندارد و افغانستان پس از خروج نظامیان آمریکایی برای بازسازی به یاری همه کشورهای همسایه احتیاج دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1418

به "تغییر رویکرد هند درباره طالبان؛ تماس ها برقرار شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر رویکرد هند درباره طالبان؛ تماس ها برقرار شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید