تنش ها در اوکراین قیمت نفت را بالای 107 دلار نگه داشت

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران: به رغم نگرانی ها از کاهش رشد مالی چین و افزایش ذخایر نفتی آمریکا، تداوم تنش در اوکراین و نگرانی از اختلال در عرضه نفت روسیه موجب شد، قیمت نفت برنت امروز در بالای 107 دلار در هر بشکه ثابت باقی بماند.

تنش ها در اوکراین قیمت نفت را بالای 107 دلار نگه داشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، به رغم نگرانی ها از کاهش رشد مالی چین و افزایش ذخایر نفتی آمریکا، تداوم تنش در اوکراین و نگرانی از اختلال در عرضه نفت روسیه موجب شد، قیمت نفت برنت امروز در بالای 107 دلار در هر بشکه ثابت باقی بماند و در راستا ثبت سومین کاهش هفتگی متوالی قرار گیرد.

روسیه در نزدیکی مرز خود با اوکراین اقدام به برگزاری تمرین نظامی جدید نموده است تا نشان دهد، به رغم تهدید آمریکا و اتحادیه اروپا به اعمال تحریم، موسکو قصد ندارد از طرح خود برای ضمیمه کردن کریمه به خاک خود عقب نشینی کند.

تنش ها در اوکراین در هفته های اخیر موجب تقویت قیمت ها در بازار دنیای نفت شده است و این در حالی است که تجاری نگران اند این اختلافات موجب اختلال در عرضه نفت روسیه به عنوان بزرگترین فراوری کننده نفت دنیا گردد.

میشائیل مک کارتی، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: افزایش تنش ها در اوکراین مهمترین اتفاق تاثیرگذار بر بازار نفت در کوتاه مدت است.

قیمت نفت برنت پس از کاهش 63 سنتی در روز پنجشنبه، امروز یک درصد افزایش یافت و به 107 دلار و 40 سنت رسید.

قیمت نفت خام امریکا نیز پس از 21 سنت افزایش در جلسه قبل، با 3 سنت کاهش به 98 دلار و 17 سنت رسید.

آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان در موضع گیری ای غیرمعمول و سخنانی احساسی، واکنش به همه پرسی پیوستن کریمه به روسیه که قرار است روز یکشنبه برگزار گردد، هشدار داد که اگر روسیه راستا خود را تغییر ندهد، فاجعه به وجود خواهد آمد.

مک کارتی اضافه کرد: من این موضوع را به عنوان یک ریسک دوسویه ارزیابی می کنم، یعنی چه همه چیز خوب تمام گردد و چه همه چیز بد، این ریسک وجود خواهد داشت. حل و فصل صلح آمیز موضوع موجب از بین رفتن بخشی از اختلاف قیمت نفت برنت نسبت به نفت وست تگزاس اینترمدییت خواهد شد. اما پیش بینی راستا حرکت قیمت ها در کوتاه مدت بسیار سخت است.

49

منبع: تسنیم
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 209

به "تنش ها در اوکراین قیمت نفت را بالای 107 دلار نگه داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنش ها در اوکراین قیمت نفت را بالای 107 دلار نگه داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید