توافق رهبران اروپایی بر سر یاری های اضطراری برای مقابله با کرونا

به گزارش مجله زیتوا، به گارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، شارل میشل رئیس شورای اروپا، از توافق رهبران اتحادیه اروپا بر سر اختصاص یاری اضطراری خبر داده و گفته این یاری ها در چارچوب بودجه هفت ساله این اتحادیه اختصاص خواهد یافت.

توافق رهبران اروپایی بر سر یاری های اضطراری برای مقابله با کرونا

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

تا به امروز بیش از 100 هزار نفر در اروپا بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا در جریان شیوع این ویروس به لحاظ مالی به شدت آسیب دیده اند.

شارل میشل که پس از کنفرانس ویدئویی رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپاصحبت می کرد، گفت: شیوع این بیماری همه گیر همه کشورها عضو این اتحادیه را تحت فشار جدی قرار داده است و سلامت هر کشور عضو اتحادیه اروپا به سلامتی کل اتحادیه اروپا بستگی دارد. بنابراین در این شرایط ما همه با هم هستیم.

آسوشیتدپرس می گوید، به دلیل این که شدت پیامدهای مالی شیوع کرونا در اروپا یکسان نیست، بعضی از کشورها مانند ایتالیا و اسپانیا اعتماد کمی دارند که شرکای ثروتمند اروپایی کمتر آسیب دیده مانند آلمان، هلند یا اتریش حاضر به حمایت از یاری های مالی گسترده به کشورهای صدمه دیده باشند.

با این حال رهبران اتحادیه اروپا، کمیسیون اجرایی این اتحادیه را مأمور معین بودجه هفت سال آینده برای نجات مالی نموده اند، هرچند بر سر جزئیات این یاری اختلافاتی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، به رغم این که میزان این یاری های اضطراری معین نشده، اما مقام های اتحادیه اروپا معتقدند به یک تا پنج تریلیون یورو برای مقابله با پیامدهای مالی ویروس کرونا احتیاج است.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اجرایی اروپا، گفته است، تنها یک ابزار برای انتقال بودجه نجات مالی با این ابعاد وجود دارد و آن هم بودجه اتحادیه اروپا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 679

به "توافق رهبران اروپایی بر سر یاری های اضطراری برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق رهبران اروپایی بر سر یاری های اضطراری برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید