توسعه خدمات توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان در استان ها

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، راه اندازی مراکز توانمندسازی در استان ها، گامی کلیدی در جهت توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور است.

توسعه خدمات توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان در استان ها

رئیس مرکز شرکت های دانش بنیان از راه اندازی مراکز توانمند سازی جدید در چند استان کشور در آینده نزدیک اطلاع داد.

سید محمد صاحبکار خراسانی توسعه خدمات توانمندسازی برای شرکت های دانش بنیان در تمامی استان ها را امری ضروری دانست و در این باره اظهار کرد: یکی از اقدامات مهمی که مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهور انجام داده، ارائه خدمات توانمندسازی به شرکت های دانش بنیان و فناور با استفاده از ظرفیت های بومی در استان های مختلف است.

ایجاد مرکز توانمند سازی در 5 استان

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان گفت: مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان در سال 1398 در پنج استان اصفهان، فارس، قزوین، یزد و کرمانشاه مرکز توانمندسازی را به یاری نهادهای ذیربط نظیر پارک های علم و فناوری راه اندازی نموده است و در سال 1399 تاسیس این مراکز در استان های دیگر را در برنامه دارد.

صاحبکار از شروع به کار مرکز توانمندسازی استان خراسان رضوی اطلاع داد و اضافه نمود: اولین مرکز توانمندسازی که در سال جاری راه اندازی شده مرکز توانمندسازی استان خراسان رضوی است و در آینده نزدیک این مراکز در استان های آذربایجان شرقی، خوزستان، البرز و زنجان فعالیتشان را شروع خواهند کرد.

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری ارائه مشاوره های کسب و کار، برگزاری دوره های آموزشی و نشست های پرسش و پاسخ تخصصی، با استفاده از ظرفیت بومی هر استان را از وظایف مراکز توانمندسازی استانی دانست و در تشریح این وظایف عنوان نمود: در این مراکز، شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند مسائل و مسائل خود را با مشاوران بومی و متخصص به صورت حضوری مطرح نموده و از راهکار های مناسب و دقیق، جهت برطرف مسائل و افزایش توانمندی شرکت خود بهره مند شوند.

وی اضافه نمود: برگزاری نشست های پرسش و پاسخ ویژه شرکت های دانش بنیان و فناور در سطح استان در دستور کار این مراکز واقع شده است. نشست های پرسش و پاسخ بستر بسیار مناسبی است تا شرکت ها و هسته های فناور بتوانند مسائل، نقاط مورد ابهام و سوالات خود را در حضور سایر شرکت ها مطرح نموده و از پیشنهادهای مشاوران خبره استفاده نمایند.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان در ادامه گفت: در واقع این مراکز به صورت دائمی در هر استان مشغول به ارائه خدمات هستند و ارائه این خدمات برای شرکت های دانش بنیان رایگان است و هیچ هزینه ای بر عهده این شرکت ها نیست.

صاحبکار، از توسعه همکاری مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی اطلاع داد و گفت: با توجه به برنامه صندوق نوآوری و شکوفایی برای گسترش فعالیت در استان ها، توافق لازم صورت گرفته است. لذا شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند با مراجعه به مراکز توانمندسازی استان خود، از خدمات توانمندسازی مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان و صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب ارائه مشاوره های کسب و کار، برگزاری دوره های آموزشی و نشست های پرسش و پاسخ تخصصی بهره مند شوند.

وی در رابطه با استفاده شرکت های دانش بنیان و فناور از این خدمات اشاره نمود: در سه ماه انتهایی سال 98 بیش از 600 جلسه مشاوره و 25 نشست پرسش پرسش و پاسخ در استان ها ارائه شده است که بیش از 700 نفر از این نشست ها بهره مند شده اند.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان اضافه نمود: شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند برای دریافت خدمات توانمندسازی و تجاری سازی مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان با مراجعه به وبسایت bizservices.ir و برای اطلاع بیشتر از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی با مراجعه به سامانه غزال، در خواست خود را ثبت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 774

به "توسعه خدمات توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان در استان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه خدمات توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان در استان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید