تکذیب واگذاری مالکیت استقلال و پرسپولیس به وزارت اقتصاد و صمت

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت اقتصاد، رئیس سازمان خصوصی سازی اخبار منتشر شده مبنی بر واگذاری مالکیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به وزارتخانه های اقتصاد و صمت را نادرست خواند و از معین تکلیف اختیار مالکانه و اعضای مجمع سرخابی ها برای حل شدن مشکل از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اطلاع داد.

تکذیب واگذاری مالکیت استقلال و پرسپولیس به وزارت اقتصاد و صمت

حسین قربان زاده اضافه کرد: مالکیت این دو باشگاه فعلاً با دولت است و تا زمان واگذاری کنترلی این باشگاه ها در بورس در مالکیت دولت باقی خواهد ماند. اما طبق بند یک ماده 18 قانون سیاست های اصل 44 هر شرکتی که در فهرست واگذاری قرار می گیرد از جمله این دو باشگاه، حقوق مالکانه آن به وزارت اقتصاد منتقل می گردد.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: وزیر اقتصاد هم معمولاً سالانه مسئولیت و اختیار مدیریت و برگزاری مجامع این شرکت های در فهرست واگذاری را به وزرای ذیربط منتقل می نماید. که درخصوص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، وزیر اقتصاد ابتدای هر سال، اعمال حقوق مالکانه خود را به وزیر ورزش تفویض می نماید و در همان نامه سالانه سه عضو مجمع این دو باشگاه را وزیر اقتصاد، وزیر دادگستری و وزیر ورزش عنوان می نماید.

وی اضافه کرد: یکی از ایراداتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا به این دو باشگاه وارد نموده، بحث مالکیت یگانه است. به همین جهت نامه ای را سازمان خصوصی سازی ارسال کرد که گواهی می نماید این دو شرکت در دو ماه آینده در بورس عرضه خواهند شد و در ضمنً مشترک بودن اعضای مجمع (سه وزیر) برای هر دو باشگاه نیز، احتمالاً تا فردا تغییر خواهد نمود تا اعضای مجمع دو باشگاه متفاوت باشند.

وی در پاسخ به این سوال که گفته می گردد، یکی از دلایل سپرده شدن مالکیت بدهی های مالیاتی این دو باشگاه است، مطرح نمود: مسأله تفویض اختیار مالکانه هیچ ارتباطی به بدهی مالیاتی این دو باشگاه ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1674

به "تکذیب واگذاری مالکیت استقلال و پرسپولیس به وزارت اقتصاد و صمت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب واگذاری مالکیت استقلال و پرسپولیس به وزارت اقتصاد و صمت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید