جمهوری آذربایجان نام دو نماینده مجلس کانادا را در لیست عناصر نامطلوب قرار داد

به گزارش مجله زیتوا، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان در واکنش به سفر دو نماینده مجلس کانادا به منطقه قره باغ کوهستانی، نام آن ها را در لیست عناصر نامطلوب قرار داد.

جمهوری آذربایجان نام دو نماینده مجلس کانادا را در لیست عناصر نامطلوب قرار داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آپا، حکمت حاجی اف، وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در واکنش به سفر دو نماینده مجلس کانادا به منطقه قره باغ کوهستانی، آنها را در لیست عناصر نامطلوب قرار داد. سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان، امروز در یادداشتی اعتراض آمیز با اعلام قرار گرفتن نام این دو نماینده کانادایی در لیست عناصر نامطلوب گفت: سفر تونی کلمان و ریچل هاردر نمایندگان مجلس کانادا به منطقه قره باغ کوهستانی، غیر قانونی بوده است.

دولت باکو هرگونه سفر اتباع دولت های خارجی بدون هماهنگی با نهادهای مربوطه جمهوری آذربایجان به منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی را غیر قانونی و نقض قوانین این کشور می داند.

حاجی اف اضافه کرد: وزارت امور خارجه کانادا نیز در یادداشت جوابیه اعلام نموده است کانادا منطقه قره باغ کوهستانی و هفت شهرستان در همجواری آن را جزو جمهوری آذربایجان می داند و تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان را به رسمیت می شناسد.

بعلاوه در این جوابیه آمده است نمایندگان مجلس کانادا بدون ابلاغ نهادهای رسمی این کشور، به این سفر رفته اند و دولت کانادا منطقه قره باغ کوهستانی و نمایندگان آن را به رسمیت نمی شناسد و از حل مناقشه قره باغ در قالب مذاکرات صلح گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا حمایت می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1657

به "جمهوری آذربایجان نام دو نماینده مجلس کانادا را در لیست عناصر نامطلوب قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری آذربایجان نام دو نماینده مجلس کانادا را در لیست عناصر نامطلوب قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید