جو بایدن شرایط اضطراری ملی در قبال سوریه و عراق را تمدید کرد

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از تارنمای رسمی کاخ سفید، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده شامگاه پنج شنبه با امضای دو فرمان اجرایی، شرایط اضطراری ملی را در ارتباط با اقدامات دولت سوریه و همچنین برقراری ثبات در عراق تمدید کرد.

جو بایدن شرایط اضطراری ملی در قبال سوریه و عراق را تمدید کرد

لازم به ذکر است، رئیس جمهور وقت ایالات متحده فرمان اجرایی 13338 موسوم به شرایط اضطراری ملی را در یازدهم ماه مه 2004 و به بهانه اقدامات دولت قانونی سوریه صادر کرد. به موجب این فرمان اجرایی، دارایی افراد خاص مسدود و صدور مجدد بعضی اقلام مشخص به سوریه ممنوع شد.

دولت ایالات متحده در توجیه علت صدور این فرمان اجرایی مدعی است که این فرمان با هدف مقابله با تهدید غیرعادی و فوق العاده ای که اقدامات دولت سوریه متوجه امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا می نماید، صادر شده است. در این فرمان، حمایت ادعایی دولت سوریه از تروریسم، کوشش دمشق برای دستیابی به سلاح های کشتار جمعی و برنامه موشکی از جمله موارد تهدید علیه ایالات متحده تلقی شده اند.

دولت وقت ایالات متحده فرمان اجرایی شرایط اضطراری ملی در ارتباط با برقراری ثبات در عراق (13303) را روز 22 ماه مه 2003 با هدف مقابله با تهدید غیرعادی و فوق العاده علیه امنیت ملی و سیاست خارجی این کشور صادر کرد. در این فرمان اجرایی موانع بر سر بازسازی منظم عراق، اعاده و حفظ صلح و ثبات در این کشور، توسعه نهادهای سیاسی، اجرایی و مالی در عراق به مثابه تهدیدهای غیرعادی و فوق العاده معرفی شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1384

به "جو بایدن شرایط اضطراری ملی در قبال سوریه و عراق را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جو بایدن شرایط اضطراری ملی در قبال سوریه و عراق را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید