خبرنگاران فائوچی بعد از پایان ترامپ: احساس آزادی دارم

به گزارش مجله زیتوا، تهران- خبرنگاران- به دنبال پایان یافتن دوران دولت ترامپ، آنتونی فائوچی گفت که هم اکنون احساس آزادی بیشتری دارد تا در مورد علم و خطرات ویروس کرونا صحبت کند.

خبرنگاران فائوچی بعد از پایان ترامپ: احساس آزادی دارم

به گزارش خبرنگاران از شبکه ان بی سی نیوز، دکتر فائوچی رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی و عضو کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید پنجشنبه در اولین سخنرانی خود در دولت جو بایدن گفت که دولت جدید متعهد به شفافیت، صراحت و صداقت است.

وی در توضیح ویژگی های دولت جدید آمریکا افزود: یک موضوع جدید در مورد این دولت این است که اگر جواب را نمی دانید، حدس نزنید و فقط بگویید که جواب را نمی دانید.

عضو کارگروه مقابله با کرونای کاخ سفید درباره همکاری خود بادولت بایدن گفت: برای فعالیت در این دولت احساس آزادی بیشتری می کند زیرا تعهد وی به شفافیت به عنوان یک مقام بهداشت عمومی اغلب او را در دولت ترامپ دچار مشکل می کرده است.

فائوچی تقریباً از یکسال پیش که بیماری همه گیری کرونا در آمریکا شیوع پیدا کرد، در کنار ترامپ و اعضای گروه ویژه کووید 19 در کاخ سفید، به مهار بیماری کمک کرد، اما به دلیل صراحت و شفافیت در ارائه آمار و اطلاعات واقعی کرونا به مردم، همواره با ترامپ دچار چالش و تنش بوده است.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا و ناکارآمدی دولت ترامپ در مهار آن، آخرین آمار نشان می دهد که تا روز پنجشنبه بیش از 24 میلیون و 440 هزار نفر در این کشور به کووید 19 مبتلا شده و دستکم 406 هزار و 162 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

براساس آمار ارائه شده توسط دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در جهان همچنان در جایگاه اول و کشورهایی مانند هند، برزیل و روسیه در رتبه های بعدی قرار دارند.

با شیوع کرونا در آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد، مشاغل زیادی از بین رفته و میلیون ها نفر بیکار شده اند.

وزارت کار این کشور روز پنجشنبه گفت که در یک هفته گذشته 900 هزار نفر دیگر در ایالات متحده درخواست دریافت مزایای بیکاری کرده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1180

به "خبرنگاران فائوچی بعد از پایان ترامپ: احساس آزادی دارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فائوچی بعد از پایان ترامپ: احساس آزادی دارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید