خبرنگاران گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران مشخص شد

به گزارش مجله زیتوا، تهران- خبرنگاران- مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی در توئیتی گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران را گفت.

خبرنگاران گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران مشخص شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش جمعه شب خبرنگاران، حسین کرمانپور در این توئیت اضافه نمود: با توجه به حجم محدود واکسن اسپوتنیک وی، اولین گروه درمان که می توانند پیروز به دریافت آن شوند، بر اساس دستور معاون درمان وزارت بهداشت، کارکنان بخش های ویژه(ICU) بیمارستان های دولتی، عمومی، نیروهای مسلح و خصوصی خواهد بود.

پیشتر ، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پنجشنبه شب از ورود اولین محموله واکسن کرونای روسی به کشور و انتقال به محل نگهداری جهت نمونه برداری و بررسی های نهایی خبر داد.

کیانوش جهانپور در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرنگاران گفت: محموله اولیه واکسن اسپوتنیک وی روسیه جهت نمونه برداری و بررسی های نهایی به محل نگهداری منتقل شده است.

وی اضافه نمود: آغاز واکسیناسیون منوط به تایید و اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیته اجرایی واکسیناسیون کرونا خواهد بود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار کرد: واردات واکسن کرونا از سایر منابع نیز در حال انجام است و همان طور که وزیر بهداشت نیز گفت، واکسن های دیگر از جمله 4.2 میلیون دوز واکسن آسترازنکا از سبد کوواکس نیز در ماه فوریه وارد کشور خواهد شد.

جهانپور گفت: هنوز توزیع واکسن های کرونا از سبد کوواکس به هیچ کشوری آغاز نشده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1197

به "خبرنگاران گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گروه نخست دریافت کننده واکسن کرونا در ایران مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید