خبر سازمان توسعه تجارت از روابط تجاری جدید ایران با کره شمالی

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران: سازمان توسعه تجارت از آغاز مذاکراتی جدید با کره شمالی به منظور تقویت روابط تجاری دو کشور خبر داد.

خبر سازمان توسعه تجارت از روابط تجاری جدید ایران با کره شمالی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین: در جدیدترین مذاکرات میان دو طرف حمید زادبوم - رییس سازمان توسعه تجارت ایران - و هان سونگ او - سفیر کره شاقتصادی در تهران - حضور داشته اند و دو طرف از لزوم تقویت روابط تجاری سخن گفته اند.

در این ملاقات، حمید زادبوم با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت ایران در وزارت صمت جوابگوی مسائل مربوط به تجارت خارجی است، تقویت و ایجاد زمینه مناسب برای تجارت شرکت های خصوصی دو کشور را ضروری دانست.

سفیر کره شاقتصادی نیز در این ملاقات ضمن تقدیر از رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری ایران بر اهمیت همبستگی دو کشور در برابر تحریم های آمریکا و توسعه همکاری های اقتصادی، تجاری، فرهنگی با ایران تاکید کرد.

وی همچنین تلاش موفقیت آمیز جمهوری اسلامی ایران در مقابله همزمان با دو مساله کرونا و تحریم ها را مورد ستایش قرار داد.

سفیر کره شاقتصادی در تهران با اشاره به روابط دیرینه ایران و کره خواهان تماس ها و ملاقات های بیشتر به منظور توسعه سطح همکاری های اقتصادی میان دو کشور شد و پیشنهاد کرد سازمان توسعه تجارت ایران و کمیته توسعه تجارت کره شاقتصادی، کمیته مشترک تجاری دو کشور را تشکیل دهند.

وی افزود: به واسطه تشکیل این کمیته تقاضاها در دو بازار دریافت و در یک همکاری مشترک به آنها پاسخ داده شود. این کمیته در عین حال، کلیه نیازمندی های همکاری تجاری را پیگیری خواهد کرد و جلسات کمیته نیز به صورت دوره ای در تهران و پیونگ یانگ برپا خواهد شد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه ضمن تقدیر از نظرات سازنده سفیر کره شاقتصادی، تشکیل کمیته مشترک تجاری را پس از نهایی شدن بررسی ها در خصوص نحوه اجرایی کردن آن در هر دو وزارت صمت و وزارت امور خارجه، اقدامی موثر خواند.

زادبوم تاکید کرد: در روابط تجاری علاوه بر ظرفیت های دو کشور می توان از همکاری کشورهای ثالث نیز بهره برد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 914

به "خبر سازمان توسعه تجارت از روابط تجاری جدید ایران با کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر سازمان توسعه تجارت از روابط تجاری جدید ایران با کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید