داروخانه ها حق فروش ماسک را ندارند

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران/کرمان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با توجه به بعضی سوء استفاده ها از شرایط موجود، طبق دستور وزارت بهداشت، دیگر داروخانه ها مطلقا اقلامی همچون ماسک را توزیع نخواهند کرد و صرف بحث توزیع ماسک توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد گرفت.

داروخانه ها حق فروش ماسک را ندارند

جهت دریافت خدمات نکات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

دکتر علی اسدی پور در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد کمیابی ماسک و ژل و محلول های ضدعفونی در استان کرمان گفت: با تدبیری که وزارت بهداشت و درمان اندیشیده از چند روز آینده این مشکل حل خواهد شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با توجه به بعضی سوء استفاده ها از شرایط موجود، طبق دستور وزارت بهداشت، دیگر داروخانه ها مطلقا اقلامی همچون ماسک را توزیع نخواهند کرد و صرف بحث توزیع ماسک توسط دانشگاه علوم پزشکی انجام خواهد گرفت.

اسدی پور با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک برای افراد معمولی اثری ندارند و صرفا ماسک برای فردی ناقل به این بیمار به نظور جلوگیری از انتقال بیماری به سایر افراد توصیه می گردد اظهار کرد: روز گذشته بخشنامه ای صادر شد تا شرکت های تولیدی انواع مختلف ماسک تولیدی خود را به وزارت بهداشت و درمان تحویل دهند تا وزارت بهداشت بین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور توزیع کند و یگر داروخانه ها و مراکز فروش مختلف، حق فروش ماسک را نخواهند داشت.

به گزارش خبرنگاران، روز گذشته نیز وزارت بهداشت از توزیع رایگان ماسک و محلول های شوینده در بین خانواده ها خبر داده بود.

رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران یادآور شده بود: ماسک ها و بسته های آموزشی وزارت بهداشت با اولویت استانهایی که در آنها موارد مثبت کووید19 گزارش شده و به صورت همزمان در سایر استانها توزیع می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 479

به "داروخانه ها حق فروش ماسک را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروخانه ها حق فروش ماسک را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید