داروی های کرونا تحت پوشش بیمه قرار می گیرد ، رمدسیویر و فاویپیراویر برای بیماران سرپایی نیست

به گزارش مجله زیتوا، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: رمدسیویر و فاویپیراویر برای بیماران سرپایی نیستند و زمانی که در پروتکل های درمانی کووید 19 قرار بگیرند، موضوع پوشش بیمه ای آن ها در شورای عالی بیمه سلامت مطرح می گردد و تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

داروی های کرونا تحت پوشش بیمه قرار می گیرد ، رمدسیویر و فاویپیراویر برای بیماران سرپایی نیست

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در مصاحبه با خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، در خصوص 2 داروی رمدسیویر و فاویپیراویر گفت: دارو های رمدسیویر و فاویپیراویر در فهرست دارویی کشور قرار گرفته اند. این دارو ها بیمارستانی هستند و در واقع برای بیماران سرپایی نیستند این دارو برای بیماران بستری در بیمارستان ها و با صلاح دید پزشک مصرف می گردد.

وی درباره مصرف این دارو ها مطرح کرد: داروی رمدسیویر در موارد خاص تا حدی موثر است و باید دارو توسط پزشک و بر اساس پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت تجویز گردد.

لاری با بیان اینکه در حال حاضر هزینه هر ویال آن حدود یک میلیون و 270 هزار تومان است توضیح داد: برای پوشش بیمه ای این دارو ها ابتدا باید در پروتکل های درمانی کووید 19 قرار بگیرند تا سپس موضوع پوشش بیمه ای آن ها در شورای عالی بیمه سلامت مطرح شده و تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. در حال حاضر فراوری داخلی این دارو ها در دسترس است و مسئله ای از این جهت وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 856

به "داروی های کرونا تحت پوشش بیمه قرار می گیرد ، رمدسیویر و فاویپیراویر برای بیماران سرپایی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی های کرونا تحت پوشش بیمه قرار می گیرد ، رمدسیویر و فاویپیراویر برای بیماران سرپایی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید