داعش همچنان تهدیدی جدی است، 3 راهکار برای توقف خونریزی

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، مضر الکروی نماینده مجلس عراق امروز دوشنبه از سه راه حل برای توقف خونریزی در دیالی خبر داد و بیان نمود: اوضاع امنیتی دیالی با پیچیدگی بسیاری همراه است و اخیراً شاهد حملات تروریستی و چالشهای متعدد است.

داعش همچنان تهدیدی جدی است، 3 راهکار برای توقف خونریزی

وی افزود: ادامه این شرایط نشان دهنده این است که داعش همچنان عامل تهدید جدی با وجود تضعیف توانش و وارد شدن ضربات مهلک به آن در ماه های گذشته، محسوب می شود.

الکروی تاکید کرد: انتها خونریزی در دیالی مستلزم سه راهکار اساسی است؛ اول اینکه همه روزنه ها و خلاء های امنیتی بسته شود و دیگر اینکه نیروهای بیشتری در امنیت دیالی مشارکت داشته باشند و همچنین به بحث اطلاعات توجه ویژه شود.

وی گفت: داعش بر وجبی از خاک دیالی هم تسلط ندارد اما هسته های خفته خطرناک داعشی از هر فرصتی برای اجرای حملات علیه ساکنان و نیروهای امنیتی عراق بهره می برند.

الکروی اعلام نمود: نیروهای امنیتی و حشد شعبی و عشایری دستاوردهای مهمی در جنگ علیه تروریسم داشته اند اما نیاز به کمک های بیشتری دارند.

داعش در ماه های گذشته سلسله حملاتی انجام داده است که تلفاتی از نیروهای امنیتی عراق به دنبال داشته است و به قربانی شدن غیرنظامیان هم منجر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1209

به "داعش همچنان تهدیدی جدی است، 3 راهکار برای توقف خونریزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داعش همچنان تهدیدی جدی است، 3 راهکار برای توقف خونریزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید