دبیرکل حزب الله: لبنانی ها ثابت نموده اند فراطایفه ای و فرامذهبی عمل می نمایند

به گزارش مجله زیتوا، دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به حادثه آتش سوزی در بخش های وسیع این کشور تأکید کرد که این اتفاق نشان داد که لبنانی ها به وظایف خود فراتر از اختلافات طایفه ای و مذهبی عمل می نمایند.

دبیرکل حزب الله: لبنانی ها ثابت نموده اند فراطایفه ای و فرامذهبی عمل می نمایند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در ساعات پایانی سه شنبه شب در مجلس عاشورایی در مجمع سیدالشهداء(ع) در ضاحیه جنوبی بیروت، تأکید کرد که موج آتش سوزی که بخش های وسیعی از لبنان را فراگرفته، فرصتی برای دولت است تا کاستی ها را آنالیز و جبران کند.

وی از دولت و نیروهای سیاسی خواست مسئولانه با این اتفاق برخورد نمایند.

دبیرکل حزب الله لبنان از مسئولیت اخلاقی و ملی و همبستگی لبنانی ها تمجید کرد و نسبت به سوء استفاده از این اتفاق در راستای تحریک حساسیت های مذهبی و طایفه ای هشدار داد.

وی با اشاره به همدلی لبنانی ها در روند یاری رسانی در جریان آتش سوزی های دو روز اخیر در بخش هایی از کشور، گفت: مردم لبنان فراتر از اختلافات طایفه ای و مذهبی به وظیفه خود عمل می نمایند.

سیدحسن نصرالله در ادامه تأکید کرد: دولت باید به مسئولیت خود عمل کند. موضوع مهم این است که لبنانی ها با هر مسئله ای که در هر منطقه رخ می دهد تعامل داشته باشند و در راستای مهار آن، صرف نظر از کم کاری دولت اقدام نمایند.

به دنبال افزایش دما، بخش های وسیعی از لبنان دچار آتش سوزی شد، که دامنه آن حتی به بعضی منازل مسکونی رسیده است و ساکنان را مجبور به ترک خانه های شان نموده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 220

به "دبیرکل حزب الله: لبنانی ها ثابت نموده اند فراطایفه ای و فرامذهبی عمل می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل حزب الله: لبنانی ها ثابت نموده اند فراطایفه ای و فرامذهبی عمل می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید