درخواست استاندار تهران برای توقف اجرای طرح ترافیک

به گزارش مجله زیتوا، استاندار تهران با اشاره به پیشنهاداتی که به ستاد ملی کرونا برای کنترل بیماری در تهران ارائه شده گفت: یکی از پیشنهادات توقف اجرای طرح ترافیک و مورد بعدی کنترل صنوف توسط اتحادیه ها بود.

درخواست استاندار تهران برای توقف اجرای طرح ترافیک

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، انوشیروان محسنی بندپی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران در خصوص پیشنهاداتی که که به ستاد ملی کرونا برای کنترل بیماری در تهران ارائه شده گفت: یکی از پیشنهادات توقف طرح ترافیک و مورد بعدی کنترل شدید صنوف توسط اتحادیه ها بود.

محسنی بندپی افزود: در پی عدم رعایت فاصله گذاری و تعطیلاتی که هفته پیش داشتیم و مسافرت های اجرا شده طی 10 روز اخیر میزان فرایند مراجعین و پذیرش بیماران و بستری شدگان در تخت های ویژه و فوتی ها فرایند رو به شدی را در کلان شهر تهران شاهد بودیم و طی جلسه فوق العاده ای که با اپیدمیولوژیست ها و متخصصین بیماری های عفونی در ستاد مبارزه با کرونای استان تهران داشتیم مقرر شد شرایطی فراهم کنیم که بیماری کنترل شود تا تهران نیز جز شهر هایی نباشد که به مرحله قرمز می رسد.

استاندار تهران گفت: مسافرینی که از حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس و مترو استفاده می کنند 90 درصد استفاده از ماسک را رعایت می کنند، اما فاصله گذاری اجتماعی زیر 30 درصد شده و همین موضوع سبب می شود که ما در چرخه انتقال ویروس یک هم افزایی را ببینیم.

وی با اشاره به حجم مسافرینی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند بیان داشت: حجم مسافرین به بالای یک میلیون نفر در روز رسیده و می طلبد که در ارتباط با طرح ترافیک بازنگری صورت بگیرد که یکی از پیشنهادات مشخص و واضح که به امضا رئیس ستاد مقابله با کرونا و بنده رسیده این است که اجرای طرح ترافیک فعلاً متوقف شود تا مردم بتوانند از وسایل حمل و نقل شخصی استفاده کنند.

محسنی بندپی به کنترل شدید صنوف توسط اتحادیه ها اشاره کرد و بیان داشت: از اتحادیه ها می خواهیم که در مجوز های صادرشده کنترل صورت بگیرد که پروتکل ها رعایت شوند و موضوع بعدی نیز توقف قطعی تالار ها برای برگزاری عروسی ها است و این محدودیت کمافی السابق با قوت اجرایی شود.

وی افزود: نکته بعدی در خصوص برگزاری نماز جمعه است که طبق موافقت ستاد برگزاری نماز جمعه تهران برگزاری نماز جمعه را تا کنترل بیماری به تعویق بیاندازیم و بحث دیگر استفاده از ظرفیت دور کاری است که به این طریق برای حجم زیادی از پرسنل دستگاه های دولتی و اجرایی و بخش خصوصی شرایطی فراهم کنیم که از این پتانسیل استفاده و شهر شلوغ نشود و همچنان می خواهیم کسانی که بیماری های زمینه ای دارند از حضور در شهر بپرهیزند تا انشاالله دوباره به مرحله کنترل و مدیریت بیماری برسیم و قطع کامل زنجیره ویروس را ببینیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 817

به "درخواست استاندار تهران برای توقف اجرای طرح ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست استاندار تهران برای توقف اجرای طرح ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید