درخواست فدراسیون قایقرانی برای ورود کمیته ملی المپیک به موضوع روئینگ، شرایط روحی نامناسب قایقرانان

به گزارش مجله زیتوا، فدراسیون قایقرانی کشورمان با ارسال نامه ای به کمیته ملی المپیک خوئاستار پیگیری حقوق قایقرانان ایرانی شد.

درخواست فدراسیون قایقرانی برای ورود کمیته ملی المپیک به موضوع روئینگ، شرایط روحی نامناسب قایقرانان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، فدراسیون جهانی روئینگ به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، تمامی رقابت های انتخابی المپیک 2020 را لغو و بیان نمود که مسابقات برگزار نمی شود. این در شرایطی است که نازنین ملایی و بهمن نصیری از ایران شانس زیادی را برای کسب سهمیه المپیک داشتند. همین موضوع باعث شد تا فدراسیون ایران مراتب اعتراض خود را به فدراسیون جهانی و کنفدراسیون روئینگ آسیا برای احیای حق ورزشکاران در راستا المپیک توکیو اعلام کند.

علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی در این خصوص به خبرنگار خبرنگاران گفت: کمیته ملی المپیک همواره در این موضوعات ورود می کند و پیگیر مسائل فدراسیون ها و ورزشکاران خواهد بود. قبل از این نیز کمیته ملی المپیک در خصوص سهمیه ها با کمیته بین المللی المپیک مکاتبه کرده است. تاکید ایران همواره بر این است که رقابت های گزینشی المپیک باید انجام شود و این موضوع در خصوص کشتی، کاراته، شمشیربازی و ... بوده است.

وی در خصوص لغو مسابقات گزینشی المپیک در رشته روئینگ گفت: ما با کمیته ملی المپیک مکاتبه کردیم تا پیگیر حقوق قایقرانان باشند و آنها هم صد درصد ورود می کنند.

رئیس فدراسیون قایقرانی در خصوص شرایط روحی قایقرانان گفت: بچه ها با شنیدن این موضوع خود را باختند. این همه سال تلاش کردند و به هر حال این خبر برای آنها سخت بود و لازم بود با آنها صحبت کنم. آنها دیروز بعد از خوردن ناهار اردو را ترک کردند. در حال حاضر منتظر پاسخ فدراسیون جهانی هستیم تا اردوها را از سر بگیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 584

به "درخواست فدراسیون قایقرانی برای ورود کمیته ملی المپیک به موضوع روئینگ، شرایط روحی نامناسب قایقرانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست فدراسیون قایقرانی برای ورود کمیته ملی المپیک به موضوع روئینگ، شرایط روحی نامناسب قایقرانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید