درمان جدید کرونا با خون گاو

به گزارش مجله زیتوا، در این گزارش آمده است که گاو ها نسبت به اهداکنندگان پلاسمای انسانی مزایای بسیاری دارند. آن ها ایمنی قوی تری نسبت به انسان دارند که باعث می گردد واکنش آن ها در تزریق مکرر کروناویروس قوی تر گردد.

درمان جدید کرونا با خون گاو

یک درمان جدید برای کووید-19 که حاصل از پلاسمای خون گاو است، ماه آینده روی انسان آزمایش می گردد. بر اساس آخرین گزارش ها ممکن است خون گاو نقش مهمی در توسعه یک درمان موثر برای بیماری کووید-19 داشته باشد.

دانشمندان موسسه درمان شناسی زیستی SAB در حال حاضر مشغول کار بر روی مجموعه ای از آنتی بادی ها یا پادتن های مختلف هستند که به پادتن های پلی کلونال (polyclonal) معروف هستند. این پادتن ها توسط بدن انسان ساخته شده و می توانند یک ارگانیسم یا ویروس مهاجم خاص را دفع نمایند و از گسترش آن جلوگیری نمایند.

پادتن های پلی کلونال این موسسه که قبلاً برای معالجه بیماری های مرس (MERS) و آنفلوآنزا استفاده شده است، در حال حاضر با استفاده از خون گاو، علیه کروناویروس جدید آزمایش می شوند. البته گاو های درگیر در این آزمایشات بالینی گاو های معمولی نیستند، چرا که ژن هایی از سیستم ایمنی بدن انسان که باعث فراوری پادتن در بدن می گردد، به این حیوانات تزریق شده است.

این ژن ها به گاو ها تزریق می شوند که در نتیجه آن ها را قادر می نماید با آنچه که بدن آن ها به عنوان عفونت یا حمله ویروس تشخیص می دهد، مقابله نمایند. ادی سالیوان، مدیرعامل موسسه SAB می گوید این گاو ها پادتن های خنثی نماینده قوی را به طور ویژه هدفمند فراوری می نمایند که می توانند در بیماران انسانی استفاده شوند.

دانشمندان تصور می نمایند که پادتن های خنثی نماینده هدفمند می توانند به جلوگیری از عفونت یا کند کردن عفونت در کسی که در معرض کروناویروس جدید است، یاری کند.

دانشمندان تصمیم گرفتند که از گاو ها استفاده نمایند، زیرا آن ها ادعا می نمایند که مقادیر زیادی پلاسما را می توان از آن ها بیرون کشید.

ادی سالیوان شرح داد: هر ماه بین 30 تا 45 لیتر پلاسما از هر حیوان می توان به دست آورد.

آزمایشات انسانی این درمان جدید کروناویروس از ماه آینده شروع می گردد. در عین حال طبق آخرین گزارش CNN، آزمایش های انسانی برای درمان کووید-19 حاصل از پلاسمای گاو ها توسط یک شرکت دیگر نیز انتظار می رود هفته آینده شروع گردد.

دکتر جورج یانکوپولوس، رئیس شرکت داروسازی Regeneron که یک شرکت دیگر است که آزمایشات انسانی درمان کووید-19 را با دارویی که از موش ها گرفته شده است، شروع نموده است، می گوید: ما امیدواریم که تا انتها تابستان بتوانیم صد ها هزار دوز برای بیماران نیازمند، هم برای پیشگیری و هم برای درمان فراهم کنیم.

در این گزارش آمده است که گاو ها نسبت به اهدانمایندگان پلاسمای انسانی مزایای بسیاری دارند. آن ها ایمنی قوی تری نسبت به انسان دارند که باعث می گردد واکنش آن ها در تزریق مکرر کروناویروس قوی تر گردد.

منبع: فرادید
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 796

به "درمان جدید کرونا با خون گاو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان جدید کرونا با خون گاو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید