در حفظ باغ&zwnjهای تهران باید حساس باشیم

به گزارش مجله زیتوا، خبرگزاری خبرنگاران- رییس شورای شهر تهران گفت: بخش زیادی از باغات تهران از بین رفته و اکنون در پایتخت دیگر باغی به معنای گذشته باقی نمانده است.

در حفظ باغ&zwnjهای تهران باید حساس باشیم

جهت دریافت خدمات طراح خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محسن هاشمی در انتها دویست و پنجاه و ششمین جلسه شورا و در جمع خبر نگاران در مورد بحث آنالیز پرونده باغات در شورا و اینکه چرا بعضی پرونده هنوز بلاتکلیف است؟ گفت: آنالیز پرونده باغات در شورای پنجم از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که در 60 سال گذشته 100 هزار قطعه باغی تهران از بین رفته و اکنون ته مانده‌ای از باغات تهران باقی مانده است و برای حفظ و صیانت از باغات موجود باید حساسیت ویژه‌ای به خرج داد.

هاشمی اضافه نمود: در سال‌های قبل بیش از 30 هزار درخت در شهر تهران قطع شده گرچه تعدادی بوستان به تهران اضافه نموده شده است، اما می‌دانیم که اهمیت درختان تا چه اندازه برای شهر تهران حیاتی است. همچنانکه ما دیگر سازمانی به نام باغات نداریم و این سازمان تبدیل به سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شده و چرا باغی دیگر در تهران باقی نمانده است؟

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: چنین روندی موجب شده است دیگر مالکان توجهی به درختان نداشته باشند و همین امر سبب شده است تا در شورای پنجم اهمیت ویژه‌ای به حفظ درختان و باغات داده گردد.

هاشمی اضافه نمود: در سال بالغ بر 10 هزار پرونده ملکی داریم که در خواست جواز ساخت می‌کنند و از این تعداد تنها 100 تا 120 پرونده به شورا می‌آید برای تشخیص باغ یا غیر باغ بودن لذا در این موارد اعضای شورا با حساسیت این موارد را آنالیز می‌کنند که در بعضی موارد هم سوءتفاهم بین اعضا به وجود می‌آید.

هاشمی گفت: درهر پرونده‌ای هم که به جمع بندی نهایی نرسیم به رای اعضای شورا رجوع می‌کنیم.

محسن هاشمی همچنین در مورد بعضی پرونده‌ها که رای کمیسیون ماده 7 گرفته و هنوز بلاتکلیف مانده است، گفت: در این مورد بیش از 60 پرونده وجود دارد که 40 مورد آن از قدیم رای باغ داشته است و اکنون نیز رای باغ دارد.

محسن هاشمی اضافه نمود: مسئله ای در این پرونده‌ها وجود ندارد، اما 20 پرونده وجود دارد که در گذشته رای باغ نداشته و اکنون رای باغ گرفته و همین امر محل اشکال است که البته در این خصوص در مباحث حقوقی چندین جلسه داشتیم که بعضی اعضا نظرشان این بود این پرونده‌ها مجدد در صحن مطرح گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1044

به "در حفظ باغ&zwnjهای تهران باید حساس باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حفظ باغ&zwnjهای تهران باید حساس باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید