دکتر صدر در روزهای قرنطینه خانگی چه می کند؟ آشپزی

به گزارش مجله زیتوا، رسول مجیدی| فوتبالی ها این روزها حسابی بی حوصله اند. تمام مسابقات مهم و غیرمهم دنیای فوتبال به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده. تنها لیگ بلاروس باقی مانده که همان هم با اخطار سفت و سخت فیفا روبرو شده و احتمالا بزودی بازی هایش تعطیل می شود. این بی فوتبالی، فقط فوتبالیست ها، مربیان و مجریان، گزارشگران و برنامه سازان فوتبالی را بیکار نکرده، خیلی های دیگر که تنها دل خوشی شان فوتبال بود را هم سرگردان کرده است.

دکتر صدر در روزهای قرنطینه خانگی چه می کند؟ آشپزی

دیروز، دکتر صدر، کارشناس شناخته شده فوتبال اروپا در تلویزیون که چندماهی است در آمریکا زندگی می کند، ویدئوی جالبی در اینستاگرامش گذاشته بود و روش پخت بال مرغ تند را آموزش می داد؛ غذای موردعلاقه ش! او که همواره پست های فوتبالی در اینستاگرام می گذارد،نوشته بود این بی فوتبالی فرصتی شده تا به سراغ آشپزی برود. صدر با همان حرارت همیشگی از آرد و جلز و ولزِ مرغ ها در روغن می گفت تا صحنه عجیبی جلوی چشمان طرفدارانش رقم بخورد.

شرایط بقیه فوتبالی ها هم البته متفاوت از صدر نیست. این روزهای خیلی دنبال این هستند که بدانند لیگ های فوتبال چگونه به پایان می رسند؟ اصلا به پایان می رسند؟

حرف و حدیث زیاد است اما هنوز تصمیم قاطعانه ای در مورد لیگ های بزرگ گرفته نشده. فقط همه ما می دانیم که فعلا خبری از فوتبال نیست. دست کم تا 30 آپریل. یعنی درست یک ماه دیگر. با این شرایط پرشتاب گسترش ویروس هم بعید است تا آن موقع خبر خاصی شود. ضمن اینکه تازه وقتی کرونا در شیب نزولی هم افتاد نمی توان انتظار داشت دولت ها دوباره اجازه پر شدن استادیوم ها و سایر مراکز تجمع را بدهند. یک ناقل ویروس می تواند دوباره شعله آتش را روشن کند. برخی البته می گویند با کم شدن شیوع ویروس، می توان بازی ها را با احتیاط و پشت درهای بسته انجام داد.

اما مساله این است که همان یکی دو هفته ای که بازی ها بدون تماشاگر برگزار گشت، به خوبی نشان می داد که چنین تصمیمی منطقی نیست؛ نه فقط بخاطر اینکه جذابیت بازی ها کم می شود، بلکه بخاطر نوع واکنش و رفتار طرفداران فوتبال. یکی از اولین بازی های که بدون تماشاگر برگزار گشت، بازی برگشت آتالانتا و والنسیا در اسپانیا بود. جایی که صدها طرفدار والنسیا در بیرون از استادیوم کنار هم ایستاده بودند و تیم شان را از بیرون استادیوم تشویق می کردند؛ همان جو داخل استادیوم، چند متر آن طرف تر. روز بعد پاریسی ها تجمع بزرگی در مقابل استادیوم پارک دوپرنس انجام دادند و بعد از کامبک دیدنی تیم شان، به هلهله و شادی پرداختند. حتی بازیکنان پاریسن ژرمن هم بعد از بازی به جایگاه ویژه بیرون استادیوم رفتند و در جشن طرفداران شان که -بالای 2 هزار نفر جمعیت داشتنند- شرکت کردند.

همه این ها نشان می داد که برای فوتبالی ها اصلا دلیل بسته شدن درهای استادیوم مهم نبوده. آنها می خواستند تیم شان را تشویق کنند. حتی از بیرون استادیوم. کاملا قابل پیش بینی است که جمع های کوچک تری هم در خانه ها به بهانه مسابقات فوتبال دور هم دیگر بودند و همه این های یعنی امکان شیوع بیشتر ویروس کرونا.

در نتیجه؛ فعلا از فوتبال خبری نیست و طرفدران فوتبال باید بدانند وصال معشوق شان به این زودی ها میسر نمی شود.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 623

به "دکتر صدر در روزهای قرنطینه خانگی چه می کند؟ آشپزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر صدر در روزهای قرنطینه خانگی چه می کند؟ آشپزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید