ذخایر نفتی ایران، عربستان و ونزوئلا چه زمانی تمام می گردد؟

به گزارش مجله زیتوا، بانک جهانی پیش بینی کرد ذخایر نفتی ایران 155 سال دیگر دوام می آورد که 75 سال بیشتر از طول عمر ذخایر نفتی عربستان است.

ذخایر نفتی ایران، عربستان و ونزوئلا چه زمانی تمام می گردد؟

به گزارش انتخاب؛ بانک دنیای در جدیدترین گزارش خود موسوم به ثروت درحال تغییر ملت ها پیش بینی نموده است ذخایر نفتی ایران 155 سال دیگر دوام بیاورد.

برآوردهای این نهاد بین المللی نشان می دهد در میان کشورهای بزرگ نفتی، ذخایر نفتی ونزوئلا دیرتر از همه به سرانجام می رسد. پیش بینی شده است 345 سال دیگر ذخایر نفت این کشور به اتمام برسد. پس از ونزوئلا، لیبی واقع شده است و 275 سال طول خواهد کشید تا ذخایر نفت لیبی به سرانجام برسد.

بر اساس این گزارش ایران پس از ونزوئلا و لیبی در رتبه سوم از نظر میزان پایداری ذخایر نفتی خود در میان کشورهای بزرگ نفتی واقع شده است. پس از ایران کانادا واقع شده است و پیش بینی شده است ذخایر نفتی این کشور نیز 130 سال طول بکشد.

این گزارش طول عمر ذخایر نفتی عراق را 110 سال، کویت 98 سال، امارات 97 سال، عربستان 80 سال، قطر 49 سال، نیجریه 48 سال و الجزایر را 40 سال پیش بینی نموده است.

میزان طول عمر ذخایر نفتی در بعضی کشورهای کوچک فراوریکننده نفت نیز در این گزارش ذکر شده است. بر اساس این گزارش ذخایر نفتی سوریه 260 سال، اسلواکی 170 سال، تاجیکستان 158 سال، اردن 135 سال و همچنین قزقیزستان 113 سال داوم می آورد.

برآوردهای بانک دنیای در مورد طول عمر ذخایر نفتی کشورهای دنیا بر پایه میزان فراوری و میزان ذخایر اثبات شده فعلی آن ها اجرا شده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 262

به "ذخایر نفتی ایران، عربستان و ونزوئلا چه زمانی تمام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخایر نفتی ایران، عربستان و ونزوئلا چه زمانی تمام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید