رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: جان افشاگر اوکراین گیت در خطر است

به گزارش مجله زیتوا، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: حضور و شهادت افشاگر به دلیل تهدید دونالد ترامپ، غیرضروری و جان او در خطر است.

رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: جان افشاگر اوکراین گیت در خطر است

به گزارش خبرنگاران آنلاین از ایرنا به نقل از سی ان ان، آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس کنندگان آمریکا، با وجود درخواست جمهوری خواستار و درحالی که پیشتر نیز اعلام شده بود افشاگر اوکراین گیت و هانتر بایدن پسر نامزد دموکرات ریاست جمهوری 2020 به فهرست شاهدان پرونده استیضاح ترامپ افزوده شدند، گفت: افشاگر ماجرای اوکراین گیت در روند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ حاضر نخواهد شد.

او تاکید کرد که شهادت فردی او اضافه و غیر ضروری است.

این درحالی است که جمهوری خواستار مجلس کنندگان آمریکا قصد دارند افشاگر پرونده اوکراین گیت و هانتر بایدن پسر جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 را برای ادای شهادت در پرونده تحقیقات استیضاح رئیس جمهور احضار کنند.

بنابراین گزارش آدام شف در بیانیه ای که سی ان ان به آن دسترسی یافته، خطاب به دیوید نونز (David Nunes) کننده جمهوری خواه از ایالت کالیفرنیا و یکی از اعضای ارشد جمهوری خواه حاضر در کمیته اطلاعاتی مجلس کنندگان آمریکا نوشت: تحقیقات استیضاح از رئیس جمهور آمریکا بنابر همه مدارک و شواهد گردآوری شده است؛ از جمله مکالمه ضبط شده ترامپ در 25 جولای(سوم مردادماه)، بنابراین حضور و دادن شهادت توسط افشاگر ماجرای اوکراین گیت غیرضروری است؛ علاوه بر این، در سایه تهدید ترامپ، حاضر شدن این فردِ به خصوص در برابر ما، امنیت زندگی فردی او را در مخاطره شدیدی قرار خواهد داد.

افشاگر ناشناسی که جمهوری خواستار خواستار شهادت او در پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ هستند، چندی پیش محتوای تماس تلفنی ترامپ با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین را فاش کرد. این مساله سبب شد تا دموکرات ها تحقیقاتی را در خصوص احتمال سوءاستفاده ترامپ از قدرت و استیضاح او آغاز کنند.

  • بولتون به جلسه استیضاح ترامپ نرفت

نونز عضو جمهوری خواه ارشد کمیته اطلاعات مجلس کنندگان آمریکا در نامه ای خطاب به آدام شف رئیس دموکرات این کمیته نوشت: مردم آمریکا باوجود تلاش دموکرات ها برای قانونی جلوه دادن پروسه ساختگی استیضاح، شاهد آن هستند.

او در ادامه این نامه، از کمیته یادشده خواست، دو شاهد نامبرده را برای ادای شهادت در یک جلسه علنی فراخواند.

روند تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ پس از رسانه ای شدن مکالمه او با ولودیمیر زلنسکی (Volodymyr Zelensky) رئیس جمهور اوکراین در اوایل مهرماه آغاز شد که رسانه های آمریکا سوم مهرماه از انتشار متن کامل این مکالمه خبر دادند.

این متن در پنج صفحه مربوط به مکالمه 25 جولای (سوم مردادماه) بود. پیامدهای این افشاگری سبب شد تا پنجم مهرماه، 219 کننده مجلس کنندگان از مجموع 435 نفر خواستار آغاز فرآیند استیضاح ترامپ شوند.

براساس متن این گفت وگوی تلفنی، ترامپ از زلنسکی خواسته تا تحقیقاتی درباره هانتر بایدن، پسر جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکراتش که زمانی عضو هیات مدیره شرکت گاز بوریسما در اوکراین بود، انجام دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 294

به "رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: جان افشاگر اوکراین گیت در خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: جان افشاگر اوکراین گیت در خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید