رایزنی هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه با دستیار ارشد ظریف

به گزارش مجله زیتوا، در تماس تلفنی آکیرا اندو هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه با علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان در امور ویژه سیاسی، آخرین تحولات سوریه از جمله نشست اخیر کمیته قانون اساسی، فرایند آستانه، شرایط ادلب و شرق فرات و همچنین اوضاع بشر محبت آمیز مورد آنالیز و گفتگو نهاده شد.

رایزنی هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه با دستیار ارشد ظریف

به گزارش خبرنگاران، در این تبادل نظر دو طرف ضمن ابراز رضایت از برگزاری نشست سوم کمیته قانون اساسی در ژنو، از تداوم تبادل نظرها و فرایند سیاسی بویژه در چارچوب کمیته قانون اساسی حمایت نموده و با توجه به شیوع ویروس کرونا و تشدید اوضاع بشرمحبت آمیز در سوریه، بر لزوم ارسال هرچه بیشتر یاری های بشرمحبت آمیز از سوی جامعه بین المللی به این کشور تاکید نمودند.

علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی با اشاره به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حمایت از تبادل نظرهای سوری-سوری در چارچوب کمیته قانون اساسی که به ابتکار کشورهای ضامن فرایند آستانه تشکیل شده است، خواهان عدم مداخله خارجی در فرایند کار این کمیته گشت. وی همچنین ضمن محکوم کردن حضور غیرقانونی آمریکا و اقدامات این کشور در غارت نفت سوریه و حمایت از گروه های تروریستی، بر لزوم خروج آمریکا از این کشور و تداوم مبارزه با تروریسم تا زمان ریشه کن شدن آن از خاک سوریه تاکید نمود.

خاجی همچنین از توسعه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در منطقه استقبال و خواهان تداوم ارسال یاری های بشر محبت آمیز ژاپن به تمام خاک سوریه گشت و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه اعلام نمود.

هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه نیز در این تبادل نظر ضمن تاکید بر اهمیت نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل بحران سوریه، از کوشش های کشورهای ضامن فرایند آستانه قدردانی کرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 957

به "رایزنی هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه با دستیار ارشد ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه با دستیار ارشد ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید