روزنامه کارگزاران: اصلاح طلبان نامزد کافی برای انتخابات دارند

به گزارش مجله زیتوا، حزب کارگزاران می گوید: اصلاح طلبان برخلاف برخی ادعا ها با فقر نامزد در انتخابات مجلس روبه رو نیستند.

روزنامه کارگزاران: اصلاح طلبان نامزد کافی برای انتخابات دارند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سیدافضل موسوی مدیرمسئول روزنامه سازندگی (ارگان حزب کارگزاران) در یادداشت این روزنامه نوشت: اعلام نتایج بررسی صلاحیت ها توسط شورای نگهبان کشور را یک گام به فضای انتخابات نزدیک تر کرد. در این بین، یک فضای ناامیدی و یأس در جریان اصلاح طلبی دیده می شود که توسط برخی چهره ها و رسانه ها نیز برجسته می شود و این جای تعجب دارد، زیرا اتفاقی عجیب تر از گذشته رخ نداده است که اصلاح طلبان به خاطر آن صحنه رقابت را خالی کنند. رویه شورای نگهبان تا به امروز همین بوده است. نباید از یاد برد که هرگز اعلام نتایج و ردصلاحیت تعدادی از چهره ها به معنی از دست رفتن مفهوم رقابت نیست و نباید میدان انتخابات را از واهمه اینکه در یک یا چند شهر کاندیدا های اصلاحات ردصلاحیت شده اند خالی کرد.

طرح مسائلی همانند سکوت سیاسی و عدم معرفی نامزد از جانب اصلاح طلبان نه به نفع کشور و نه به نفع جریان اصلاحات است. نویسنده می افزاید: برخلاف برخی ادعا ها و فضاسازی ها معتقدم با فقدان و فقر کاندیدای اصلاح طلب روبه رو نیستیم. از این حیث حتی با شرایط فعلی نیز می توانیم لیست اصلاح طلبان را برای انتخابات مجلس یازدهم ببندیم، اما ممکن است بخش عمده ای از این لیست چهره های کمتر شناخته شده باشند که این مسئله را نیز نمی توان به عنوان نقطه ضعف لیست تلقی کرد. تجربه نشان داده است که لازم نیست در مجلس چهره های شناخته شده سیاسی در لیست قرار بگیرند. وی در خاتمه شرح داد: اینکه گزینه لیست ائتلافی توسط برخی از اصلاح طلبان مردود اعلام می شود، عجیب است.

اینکه بگویند عملکرد فراکسیون امید در مجلس به گونه ای بوده است که نباید به سراغ چهره های کمتر شناخته شده رفت یا برخی رفتار ها در ابتدای ورود به مجلس از جانب لیست امید مبنی بر اینکه حاضر به رای دادن به آقای عارف نشدند، نشان می دهد ائتلاف با غیراصلاح طلبان کار اشتباهی است، بسیار حرف غلطی بوده و هیچ مبنای صحیحی ندارد. فراکسیون امید در بسیاری از نقاط در مجلس اشتباهاتی داشته است، اما نقاط مثبت و عملکرد قابل ارزیابی نیز از خود ثبت کرده است. نباید از یاد برد که آقای عارف در رقابت انتخابات یکی از ادوار هیئت رئیسه 103 رای کسب کرد که از آرای آقای لاریجانی نیز بیشتر بود و بعد از آن در دور دوم با کنار کشیدن آقای حاجی بابایی، رای فراکسیون اصولگرایان ولایی به سبد آقای لاریجانی رفت که توانست رئیس مجلس باقی بماند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 478

به "روزنامه کارگزاران: اصلاح طلبان نامزد کافی برای انتخابات دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه کارگزاران: اصلاح طلبان نامزد کافی برای انتخابات دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید