رییس جمهور: صمیمانه از مردم برای همکاری با دولت تشکر می کنم

به گزارش مجله زیتوا، رییس جمهور گفت: همراهی مردم سرمایه بزرگ دولت است و باید این سرمایه ارج نهاده شود یعنی تلاش بر حل مسائل مردم و کاهش آن به حداقل داشته باشیم.

رییس جمهور: صمیمانه از مردم برای همکاری با دولت تشکر می کنم

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی طی سخنانی در جلسه شورای اداری استان تهران با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، اظهار کرد: من صمیمانه از مردم برای همکاری و همراهی شان با دولت تشکر می کنم.

وی یادآور شد: ما یک حمله سایبری در زمینه بنزین داشتیم که دو سه روز ما را درگیر کرد، اما دیدیم که مردم همراهی کردند. اگر همراهی نمی کردند چه می شد؟ دشمن می خواست چه شود؟

وی اضافه نمود: همراهی مردم با دولت سرمایه بزرگ دولت است و باید این سرمایه ارج نهاده شود یعنی تلاش بر حل مسائل مردم و کاهش آن به حداقل داشته باشیم.

رییس جمهور ادامه داد: در بودجه تلاش کردیم بر محور عدالت گام برداریم. توسعه عدالت نیازمند توجه به امر آمایش سرزمینی است و این اولین سالی است که بودجه بدون 20 درصد صندوق توسعه ملی به مجلس تقدیم شده است.

وی با تاکید بر این که صندوق توسعه ملی برای کار های بزرگ در جهت رفع مسائل اساسی کشور است، گفت: ما برنامه تحولی ای برای دولت در نظر گرفتیم و 37 موضوع یا مسئله را در آن مورد توجه داده و گفته ایم که نظر دولت در این زمینه ها چیست. این فکر نشات گرفته از سخنان رهبری انقلاب است. ما با هدایت ایشان و نظر ایشان دوستانی را برای این کار جمع کردیم.

وی ادامه داد: کاری که به عنوان اصلاحات اقتصادی آغاز شده است نیازمند گام های بلند است و دولت راه سختی را در پیش دارد. البته وقتی من این جمله را گفتم که باید تصمیمات سختی بگیریم چه برخی رسانه های داخلی برداشت درستی نکردند و چه رسانه های خارجی به نحو دیگری با آن روبرو شدند، اما اصلاحات اقتصادی کاری است که همکاری همه را می طلبد.

رئیسی گفت: رشد اقتصادی دولت حتمی است و این کار با سرمایه گذاری داخلی و خارجی محقق می شود که مدیران در سراسر کشور باید برای سرمایه گذاری و افزایش آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: همچنین باید افزایش بهره وری را دنبال کنیم که پایه اساسی رشد اقتصادی است و باید همگان در این زمینه همکاری کنند؛ چراکه اگر جایی مردم احساس کنند دولت به شکل جدی پای کار است همراهی می کنند. پس ما هم باید در کار جدی باشیم.

وی در عین حال گفت: اگر هم کسی در جایگاهی واقع شده است که نه اعتقادی به رشد اقتصادی دارد و نه در پی محرومیت زدایی است می تواند جابجا شود و برود و کار اداری انجام دهد، اما دولت نمی تواند متوقف شود و باید کار ها را پیش ببرد.

دانایی کنار توانایی نباشد، رشد لازم رخ نمی دهد

رییس جمهور با تاکید بر این که ما در پی کنترل تورم و کنترل هزینه ها هستیم، اظهار کرد: امر دانش بنیان نیز بسیار مهم است، اما اگر این امر به صنعتی فناوری پایه تبدیل نشود، یعنی دانایی کنار توانایی تبدیل به رشد اقتصادی نشود، اهداف محقق نمی شود. اگر دانایی را کنار توانایی قرار ندهیم آن رشدی که لازم است رخ نمی دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 1814

به "رییس جمهور: صمیمانه از مردم برای همکاری با دولت تشکر می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهور: صمیمانه از مردم برای همکاری با دولت تشکر می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید