زمان عرضه دارا دوم ، سقف خرید قیمت 5 میلیون تومان است

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران، عباس معمارنژاد معاون امور بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی، در خصوص اینکه بعد از عرضه واحدهای صندوق واسطه گری اقتصادی یکم موسم به ETF اقتصادی، بقیه سهام دولت چه شد، گفت: با فروش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری اقتصادی یکم در مرحله اول 5.8 هزار میلیارد تومان پول از مردم جمع آوری شد که مستقیم به خزانه دولت واریز شد و برای بقیه واحدهای مانده صندوق واسطه گری اقتصادی در حال آنالیز هستیم که مابقی سهام دولت در 5 شرکت (بانک تجارت، بانک ملت، بانک صادرات، بیمه البرز و بیمه اتکایی امین) را مجددا به وسیله ای تی اف اقتصادی تا آخر تیرماه جاری به مردم عرضه کنیم.

زمان عرضه دارا دوم ، سقف خرید قیمت 5 میلیون تومان است

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

وی در خصوص این که آیا مجوزهای لازم را گرفته اید، گفت: مجوز قبلا گرفته شده است، فقط باید فرایند اجرایی آن تعریف گردد که هر کس با داشتن کد ملی بتواند تا سقف 5 میلیون تومان از واحدهای صندوق واسطه گری مالی یکم با تخفیف دریافت کند و کسانی که قبلا این واحدها را در سقف 2 میلیون تومان خریده اند، بتوانند تا 3 میلیون تومان دیگر هم از واحدهای جدید صندوق واسطه گری مالی یکم خریداری نمایند.

معاون امور بیمه و بانک وزارت امور مالی و دارایی با بیان این که کوشش می گردد تا فرایند اجرایی عرضه واحدهای صندوق واسطه گری مالی تا خاتمه تیرماه انجام گردد، گفت: دوباره خرید این واحدها به وسیله درگاه بانک ها و کارگزاری بورس امکان پذیر می گردد.

وی ارزش به جامانده صندوق واسطه گری مالی یکم را در حال حاضر 25 هزار میلیارد تومان مطرح کرد و گفت: با توجه به این که در عرضه قبلی واحدهای این صندوق هر واحد 10 هزار تومانی که به مردم فروخته شد، اکنون به قیمت روز 27 هزار تومان معامله می گردد، گفت: رشد این سرمایه گذاری 170 درصد بازده داشته و پیش بینی می گردد مردم در خرید واحدهای این صندوق دوباره استقبال نمایند.

معمارنژاد در خصوص گلایه بعضی از دارندگان واحد صندوق واسطه گری مالی یکم مبنی بر این که دارایکم در پرتفوی آنها دیده نمی گردد، گفت: کسانی که به وسیله درگاه بانکی خریداری نموده اند، به صورت دیفالت در کارگزاری همان بانک دیده می گردد اما کسانی که به وسیله کارگزاری و کد بورسی خود خرید نموده اند، می توانند پرتفوی دارا یکم را ببینند.

وی در خصوص اینکه ای تی اف دوم چه موقع عرضه می گردد، گفت: واحدهای صندوق قابل معامله بورسی بعدی احتمالا در اواخر تیر یا اوایل مرداد ماه ارائه خواهد شد که بسته به این که کارهای اجرایی کدام ای تی اف زودتر انجام گردد، یا ای تی اف پالایشی خواهد بود یا ای تی اف فلزی و خودرویی خواهد بود.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 725

به "زمان عرضه دارا دوم ، سقف خرید قیمت 5 میلیون تومان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان عرضه دارا دوم ، سقف خرید قیمت 5 میلیون تومان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید