ساکت از کدام سمت در فدراسیون فوتبال استعفا می دهد؟

به گزارش مجله زیتوا، به گزارش خبرنگاران، در این شرایط یکی از ابهامات عظیم در مورد مسئولیت و سمت رسمی محمدرضا ساکت دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال است که با گذشت 17 ماه به صورت غیر رسمی و بدون هیچ عنوان و سمت مشخصی همچنان در مرکز ملی فوتبال ایران مشغول به کار است.

ساکت از کدام سمت در فدراسیون فوتبال استعفا می دهد؟

ساکت پس از اجرای ناقص قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مرکز ملی فوتبال مستقر شد و به صورت غیر رسمی ریاست این مرکز همچنین سازمان تیم های ملی را بر عهده گرفت، سازمانی که از بدعت های خود ساکت بوده و البته از بدو تأسیس تا به امروز تأثیر مثبتی در فرایند آماده سازی و نتیجه گیری تیم های ملی نداشته است.

حالا و با گذشت 17 ماه از اعمال قدرت غیر رسمی ساکت و در پی کنار رفتن ابراهیم شکوری که نایب و دستیار دبیرکل اسبق بود طبیعی است که شرایط تازه ای رقم بخورد.

از نخستین روزهای سال 1399 محمدرضا ساکت همچنان با قدرت در مرکز ملی فوتبال ایران حضور دارد و حتی با کارکنانی که به صورت شیفت بندی در این محل حضور یافته اند نیز دیدار و گفت و گو داشته است.

تاکید ساکت در این دیدار ظاهراً بر این موضوع بوده که چارت فدراسیون فوتبال اختیار و استقلال لازم را به مرکز ملی فوتبال داده و این مرکز بدون توجه به تغییرات کار خودش را دنبال می نماید.

در همین حال حدس هایی در مورد احتمال استعفا و کناره گیری یا حتی برکناری ساکت در رسانه ها اجرا شده اما سوال اینجاست که دبیرکل اسبق از کدام سمت کناره گیری می نماید و یا استعفا می دهد؟

حقیقت این است که محمدرضا ساکت بعد از اجرای قانون هیچ سمت رسمی در فدراسیون فوتبال نداشته و با عنوان مشاور رئیس فدراسیون در امور تیم های ملی اختیارات مربوطه را داشته در حالی که رئیس سابق و مستعفی فدراسیون دیگر در این صندلی حضور ندارد و مشاور رئیس مستعفی هم طبیعتاً اختیارات خودش را از دست داده است.

تنها عنوان رسمی به جامانده برای دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال عضویت پرحاشیه در کمیته فنی فوتسال و فوتبال ساحلی است که آن هم شاید دوام چندانی نداشته باشد. ساکت البته به صورت همزمان عنوان سرپرستی تیم ملی فوتبال را نیز بر عهده دارد که البته در شرایط موجود و تعطیلی مسابقات ملی و باشگاهی طبیعتاً فعالیت های این بخش هم متوقف است.

به هر ترتیب شاید علت اصلی عدم کناره گیری یا برکناری محمدرضا ساکت در همین موضوع است که او در حال حاضر سمت رسمی در فدراسیون فوتبال ندارد، با این وجود طبیعی است که دبیرکل جدید فدراسیون به دنبال انتخاب رئیس جدید سازمان تیم های ملی همچنین رئیس مرکز ملی فوتبال ایران باشد. دو حوزه پرمشغله ای که از 17 ماه گذشته تا به امروز به شکل رسمی رئیس و مسئول مستقیمی نداشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 654

به "ساکت از کدام سمت در فدراسیون فوتبال استعفا می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساکت از کدام سمت در فدراسیون فوتبال استعفا می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید