سندرز: کرونا میلیاردرهای آمریکایی را ثروتمندتر کرد

به گزارش مجله زیتوا، سناتور آمریکایی با انتقاد از نظامی مالی آمریکا گفت که در دوران کرونا میلیاردرهای این کشور ثروتمندتر شدند، اما 30 میلیون نفر از مردم عادی شغل خود را از دست دادند.

سندرز: کرونا میلیاردرهای آمریکایی را ثروتمندتر کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت آمریکا در پیامی توییتری نوشت: مطلقا قابل پذیرش نیست که 467 میلیاردر ثروت خود را در دوران همه گیری [کرونا] 731 میلیارد دلار افزایش دادند، اما 30 میلیون آمریکایی شغل خود را از دست داده و اکنون با گرسنگی و بی خانمانی روبه رو هستند.

سندرز با بیان اینکه آمریکا اکنون بیش از هر زمان دیگری به مالی احتیاج دارد که برای همه پاسخگو باشد، نه فقط برای یک درصد، از سنای این کشور خواست که فورا در این رابطه اقدام کند.

هشدار سندرز در حالی است که کسری بودجه دولت فدرال آمریکا به 2.8 تریلیون دلار رسیده و مذاکرات رهبران کنگره و کاخ سفید در خصوص بسته جدید محرک مالی به بن بست رسیده است.

شبکه خبری بلومبرگ بتازگی در گزارشی اظهار داشت: ناامنی غذایی در بین خانوارهای آمریکایی به بالاترین رقم رسیده و تقریباً 30 میلیون نفر در این کشور اعلام نموده اند که در 7 روز منتهی به 21 ژوئیه (31 تیر) غذای کافی برای خوردن نداشتند.

بلومبرگ اضافه کرد: بخش نظرسنجی از خانوارها در اداره آمار آمریکا اعلام نموده که تقریباً 23.9 میلیون از 249 میلیون پاسخ دهنده به این نظرسنجی گفته اند که برای حدود یک هفته غذای کافی برای خوردن نداشتند و 5.42 میلیون گفتند که در این هفته اغلب چیزی برای خوردن نداشتند.

این گزارش به نقل از آمار دیگری، تعداد شاغلان در خانواده ها را آنالیز کرد و اضافه کرد: رونق مالی آمریکا ممکن است با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور و اقدام ایالت ها در لغو طرح های بازگشایی مالی متوقف گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 902

به "سندرز: کرونا میلیاردرهای آمریکایی را ثروتمندتر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز: کرونا میلیاردرهای آمریکایی را ثروتمندتر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید