توضیح 72 ساعت اول بعد از حمله به تاسیسات آرامکو از زبان وزیر انرژی سعودی

به گزارش مجله زیتوا، وزیر انرژی عربستان از ساعات اولیه بعد از حملات اخیر به تاسیسات آرامکو گفت که انصارالله مسؤولیت آن را به عهده گرفت.

توضیح 72 ساعت اول بعد از حمله به تاسیسات آرامکو از زبان وزیر انرژی سعودی

ایسنا به نقل از خبرگزای رسمی عربستان (واس) نوشت: عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان در همایش انرژی در مسکو اظهار کرد: 72 ساعت اولیه بعد از حمله به دو تاسیسات پالایشگاهی بزرگ نفت عربستان در بقیق و خریص به منزله تمرینی برای من بود.

وزیر انرژی عربستان در اظهارنظری تازه خود گفت: ساعات اولیه حمله به تاسیسات پالایشگاهی آرامکو به نحوی به منزله تمرینی برای من بود، تا تاکید کنم در حال اجرا ماموریت محول شده هستم.

بن سلمان، پسر پادشاه عربستان و وزیر انرژی این کشور افزود: اما اگر حمایت بخش های مختلف کشور از شخص ملک سلمان، پادشاه عربستان و خادم حرمین شریفین گرفته تا ولیعهد، بقیه همکارانم در نهادهای مختلف دولتی و شرکت آرامکو و نیز طرف های مرتبط با آن نظیر شرکت برق و ایستگاه های صنعتی و پالایشگاهی و کل ملت عربستان نبود نمی توانستم این ماموریت را به انتها برسانم.

وی توضیح داد: آن هم زمانی که بیش از نیمی از انرژی فراوریی ما متضرر شده و پنج درصد از عرضه نفت مان به دنیا خسارت دیده است و مهمتر از آن کوشش شد به وجهه تو به عنوان فراوری نماینده قابل اعتماد، امن و مستقل نفت خدشه وارد گردد. طی 72 ساعت اول کوشش کردیم اولین کاری که می کنیم بازگرداندن توانمندی هایمان، حفظ وجهه و آبرویمان باشد. ما به نحوی مسؤولیت داریم و ماموریت اصلی خود را به عنوان بزرگترین فراورینماینده نفت ایفا می کنیم و در مدتی بسیار محدود پیروز هم شدیم.

وزیر انرژی عربستان افزود: با تمام جدیت به همه می گوییم اگر ما را باور دارید، اتفاق خوبی است اگر ما را باور ندارید از شما می خواهیم به دیدار ما بیایید البته ما از تعدادی خبرنگار میزبانی کردیم، از تحلیل گران دعوت کردیم برآوردهای ما را آنالیز نمایند ما برای آنها شرایط سفر به هر منطقه آرامکو را فراهم کردیم، گروهی از شخصیت های مهم از کشورهایی به عربستان آمدند. سفیر ما امروز به من گفت، روز اول اعطای ویزای گردشگری شاهد استقبال گسترده ای بوده است. ما از سفر همه استقبال می کنیم که به منزله حمایت از موضوع ما و تعهدمان به کل دنیا به خصوص در زمینه وفاداری مان به عرضه امن و قابل اعتماد نفت به دنیا است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 178

به "توضیح 72 ساعت اول بعد از حمله به تاسیسات آرامکو از زبان وزیر انرژی سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح 72 ساعت اول بعد از حمله به تاسیسات آرامکو از زبان وزیر انرژی سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید