صف آرایی نفوذی ها و بیگانگان علیه حشد شعبی

به گزارش مجله زیتوا، خبرنگاران، گروه بین الملل- رامین حسین آبادیان: حملات راکتی اخیر به منطقه سبز بغداد یعنی جایی که مراکز دیپلماتیک خارجی ازجمله سفارتخانه ایالات متحده آمریکا قرار دارند، موجب شده است تا جنجال های زیادی در عراق به پا گردد. حمله راکتی روز دوشنبه هفته جاری به منطقه الرضوانیه در بغداد به کشته شدن 7 عضو یک خانواده منجر شد و جنجال ها در عراق را بیش از پیش افزایش داد.

صف آرایی نفوذی ها و بیگانگان علیه حشد شعبی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

علیرغم اینکه حملات راکتی به بغداد از مدت ها پیش شروع شده است اما دولت عراق و دستگاه های امنیتی این کشور تا به امروز نتوانسته اند عاملان این حملات را شناسایی نمایند. نکته قابل تأمل در این زمینه، این است که بعضی طرف های داخلی در عراق و نیز تعدادی از طرف های منطقه ای و بین المللی، حملات اجرا شده به بغداد را دستاویزی برای تسویه حساب های سیاسی با حشد شعبی و خدشه دار کردن چهره آن قرار داده اند.

در همین ارتباط، بعضی شخصیت های سیاسی داخلی به صورت تلویحی و تصریحی انگشت اتهام در مورد حملات راکتی به بغداد را به سمت رهبران و فرماندهان حشد شعبی نشانه رفته اند و همزمان نیز رسانه های وابسته به عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا در اقدامی کاملاً هماهنگ و از پیش طراحی شده مقاومت عراق را به دست داشتن در حملات مذکور متهم کردند.

به عنوان نمونه، پس از حمله راکتی به منطقه الرضوانیه در بغداد بود که رسانه های وابسته به ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی اقدام به برجسته سازی این حمله نموده و ضمن نمایش مکرر تصاویر افراد جانباخته کوشش کردند تا حشد شعبی را به عنوان عامل اصلی این جنایت معرفی نمایند. این اقدامات موجب شد تا صادق الحسینی مسئول اطلاع رسانی حشد شعبی به اتهامات مطرح شده علیه مقاومت عراق واکنش نشان دهد.

در همین ارتباط، وی گفت: هدف اصلی و اساسی از شایعه پراکنی علیه حشد شعبی و اتهام زنی به آن با هدف زیر سؤال بردن دستاوردهای امنیتی این گروه مقاومتی در نبرد با داعش است. این شایعه پراکنی ها و اتهام زنی ها همچنین با هدف از بین بردن ثبات و امنیت عراق مطرح می شوند. درحال حاضر شاهد هجمه های مغرضانه بعضی طرف ها علیه حشد شعبی هستیم و تیمی متخصص در استان دیالی برای مقابله با شایعه پراکنان تشکیل شده است.

بر اساس آنچه که گفته شد، واضح است که بیش از آنکه کوشش ها بر روی یافتن عاملان اصلی حملات راکتی به بغداد متمرکز باشد، تحرکات ازپیش طراحی شده ای برای تخریب حشد شعبی در سایه حملات مذکور شروع شده است. این کوشش ها و تحرکات مذبوحانه درحالی است که طبق مصوبه مجلس عراق، حشد شعبی جزئی جدایی ناپذیر از ساختار نیروهای مسلح این کشور است و هرگونه اهانت به آن در واقع اهانت به تمام نیروهای مسلح محسوب می گردد.

افزون بر این، رهبران و فرماندهان گروه های مختلف حشد شعبی تا به امروز در مواضعی شفاف و بدون ابهام هرگونه نقش آفرینی این گروه های مقاومتی در حملات راکتی به بغداد را رد نموده اند. درهمین ارتباط، شیخ قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق، شیخ اکرم الکعبی دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء و نیز هادی العامری دبیرکل سازمان بدر صراحتاً اعلام نموده اند که حملات راکتی به بغداد را مردود می دانند.

به نظر می رسد که یکی از اهداف اصلی و اساسی تخریب حشد شعبی در سایه حملات مشکوک به بغداد، بسترسازی برای خلع سلاح این گروه مقاومتی است؛ همان سناریویی که ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی و دیگر متحدان آنها در سطح منطقه و دنیا همیشه در کشورهای مختلف ازجمله لبنان برای تحقق آن کوشش نموده اند. این سناریو از مدت ها پیش در لبنان شروع شده است و به نظر می رسد که اکنون با توجه به شدت و حدت اتهامات علیه حشد شعبی، به نظر می رسد که تحقق آن با قدرت در عراق دنبال می گردد.

آمریکا، سعودی و هم پیمانانشان از رهگذر معرفی حشد شعبی به عنوان عامل اصلی حملات راکتی اخیر به بغداد کوشش می نمایند تا ضمن تحریک افکار عمومی علیه این گروه مقاومت، سلاح آن را تهدیدی برای امنیت ملی عراق جلوه دهند. آنها بر این باورند که از این طریق می توانند برای خلع سلاح مقاومت در عراق بسترسازی نمایند. این درحالی است که سلاح مقاومت در عراق همیشه در راستای تأمین منافع و مصالح ملی بکار گرفته شده و هیچگاه تهدیدی برای جامعه عراق نبوده است.

این اشغالگران آمریکایی و تروریست های داعش بوده اند که سلاح مقاومت عراق همیشه برای آنها خطرآفرین بوده است. ازهمین روی، کسانی که امروز از لزوم کنار گذاشتن سلاح حشد شعبی در سایه تداوم حملات راکتیِ طرف های ناشناس به بغداد سخن می گویند در واقع همان نفوذی های داخلی هستند که اهدافشان در تخریب حشد شعبی، ایجاد حاشیه امن برای بقایای داعش و تداوم نا امنی ها و بی ثباتی ها در عراق است.

به هر حال، حملات راکتی به بغداد به یک معمای عظیم در عراق تبدیل شده است و دستگاه های امنیتی تا به امروز نتوانسته اند عاملان اصلی این حملات را شناسایی نمایند. با این حال، که سناریویی که بیش از هر چیز دیگری محتمل به نظر می رسد، این است که این حملات توسط مزدوران واشنگتن صورت می پذیرد تا به عنوان دستاویزی علیه حشد شعبی و سلاح آن مورد بهره برداری قرار گیرد.

درهمین ارتباط، گردان های حزب الله عراق در بیانیه ای گفت: ردپای سیا در عملیات جنایتکارانه الرضوانیه مشاهده می گردد و قرائن زیادی این موضوع را تأیید می نماید. این درحالی است که پیشتر نیز شیخ اکرم الکعبی دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق گفته بود: حمله به مناطق مجاور سفارت واشنگتن در بغداد کار مزدوران واشنگتن است.

در هر صورت، حشد شعبی به عنوان یک گروه مقاومتیِ اصیل و ریشه دار که از حمایت گسترده مرجعیت عراق برخوردار است، طبق مصوبه مجلس این کشور جزئی از نیروهای مسلح عراق به شمار می رود و طبیعی است که کوشش ها برای خلع سلاح آن روز به روز تشدید می گردد. سلاح این گروه مقاومتی همیشه ثبات و امنیت را برای عراقی ها به ارمغان آورده است و کوشش های بیگانگان و نفوذی های داخلی برای برچیدن این سلاح با بهانه جویی های واهی، محقق نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 956

به "صف آرایی نفوذی ها و بیگانگان علیه حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف آرایی نفوذی ها و بیگانگان علیه حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید