فردی که مالک 605 خانه است

به گزارش مجله زیتوا، امروز در جریان ورود به فاز اجرایی سامانه املاک و اسکان اعلام شد که یک فرد حقیقی 605 واحد و یک شخصیت حقوقی 23 هزار و 800 واحد مسکونی را در تملک دارد.

فردی که مالک 605 خانه است

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سامانه ملی املاک و اسکان کشور امروز (28 مرداد) با حضور محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - به مرحله اجرا رسید. بعد از تحویل سامانه به سازمان امور مالیاتی در بهمن ماه 1398 مجدداً توسط دولت برای برطرف ایرادات و اتصال به دستگاه های مربوطه به وزارت راه و شهرسازی عودت داده شد.

محمود محمودزاده - معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی - در بخشی از این مراسم با بیان اینکه سامانه املاک و اسکان در بهمن ماه پارسال رونمایی و آماده بهره برداری شد، گفت: در ماه گذشته با مصوبه هیئت دولت اطلاعات جامعی از دستگاه های مختلف اخذ و به سامانه وارد شده است.

  • شناسایی 45 درصد خانه های کشور توسط سامانه املاک و اسکان

او اضافه نمود: تا به امروز 13 میلیون و 400 هزار واحد مسکونی شناسایی و شناسنامه دار شده است که این تعداد 40 تا 45 درصد از واحدهای مسکونی کشور را شامل می گردد.

  • 2.7 میلیون خانوار بیش از یک واحد مسکونی دارند

محمودزاده با بیان اینکه 9 میلیون و 300 هزار مالک حقیقی و حقوقی مالکیت این واحدها را در اختیار دارند، اظهار کرد: طبق شناسایی اجرا شده 2 میلیون و 700 هزار خانوار کشور بیش از یک واحد مسکونی در اختیار دارند و نام 1500 شخصیت حقوقی نیز در این بین به چشم می خورد.

او همچنین از شناسایی یک فرد و یک نهاد مالک واحدهای مسکونی متعدد اطلاع داد و گفت: فردی را شناسایی نموده ایم که مالک 605 واحد مسکونی است؛ همچنین یک شخصیت های حقوقی 23 هزار و 800 واحد را در تملک دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال پیامک هایی به مالکان دارای دو و چند واحد مسکونی از امروز اطلاع داد و گفت: یک میلیون و 500 پیامک، ظرف 10 روز آینده به این دست از مالکان فرستاده خواهد شد و این افراد فرصت خواهند داشت تا با ورود به سامانه املاک و اسکان شرایط فعلی واحد خود که خالی و یا در اجاره است را تعیین نمایند.

سامانه املاک و اسکان درحالی وارد فاز اجرایی شده که طی هفته های اخیر مجلس شورای اسلامی، اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم موسوم به قانون مالیات بر خانه های خالی را در حالی به تصویب رساند که برای واحدهای خالی از سکنه، ضرایب مالیاتی 6 برابر 12 برابر و 18 برابر مالیات متعلقه بر اجاره سالیانه وضع کرد؛ طرحی که البته شورای نگهبان 16 ایراد به آن گرفته و باید اصلاح گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 862

به "فردی که مالک 605 خانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردی که مالک 605 خانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید