فرماندار واشنگتن: ترامپ درحال تحریک مردم به شورش داخلی است

به گزارش مجله زیتوا، فرماندار واشنگتن هشدار داد دروغ پراکنی های رئیس جمهور آمریکا می تواند به خشونت در جامعه منجر شده و باعث شورش داخلی گردد.

فرماندار واشنگتن: ترامپ درحال تحریک مردم به شورش داخلی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جی اینسلی فرماندار واشنگتن، روز آدینه در رشته توئیتی درخصوص فعالیت های غیرقانونی و خطرناک حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هشدار داد.

اینسلی در حساب توئیتر خود نوشت: بیانات صبح امروز رئیس جمهور مشوق فعالیت هایی غیرقانونی و خطرناک است. او میلیون ها نفر را در خطر ابتلا به کووید-19 قرار می دهد. سخنان تند دیوانه وار او و فراخواندن مردم به آزاد کردن ایالت ها می تواند به خشونت منجر گردد. ما چنین چیزی را پیش تر نیز شاهد بوده ایم.

وی اضافه کرد: رئیس جمهور در حال تحریک مردم به شورش داخلی و دروغ پراکنی است. درحالی که حتی دولت خودش نیز می گوید این ویروس واقعی است، کشنده است و راهی طولانی تا برداشتن محدودیت ها داریم.

اینسلی ادامه داد: روز گذشته رئیس جمهور به ملت گفت، از دانش برای برنامه ریزی درخصوص کاهش محدودیت ها استفاده می نماید. کاخ سفید برنامه ای منطقی برای ادامه فعالیت های مالی ارائه داد. 24 ساعت بعد او کنترلش را از دست داد و برنامه خودش را نادیده گرفت و دست به لفاظی هایی غیردموکراتیک و خطرناک زد.

او هشدار داد: اقدامات رئیس جمهور، هدف خود او در بازسازی [مالی] را مورد تهدید قرار می دهد. در زمانی که فاصله گذاری جواب داده است، حرف های او موجب افزایش موارد ابتلا می گردد. از ارتباط مداوم دکتر بریکس معاون رئیس جمهور و ادمیرال پولوفسکی و جیرویر و سایرین قدردانی می کنیم. اما کار این افراد با اقدامات غیرمسئولانه رئیس جمهور مورد تخریب قرار می گیرد.

او در سرانجام نوشت: از رهبران سیاسی می خواهم با قدرت علیه فراخوان شورش توسط رئیس جمهور حرف بزنند. آمریکایی ها باید برای مراقبت از یکدیگر همکاری نمایند. این کاری است که در واشنگتن در حال جواب دادن است. تنها راه برای کاهش انتشار این ویروس و قرار دادن ما در جهت بازسازی کشور همین است.

ترامپ روز آدینه از طرفدارانش خواست سه ایالتی که به دست دموکراتها اداره می شوند را آزاد نمایند، درخواستی که به روشنی کسانی را که مخالف محدودیتهای تردد و اجبار به خانه ماندن بودند، به اعتراض بیشتر تشویق کرد.

یک روز بعد از آن که ترامپ دستورالعمل خود برای بازگشایی اقتصاد فلج شده آمریکا را اظهار داشت، در توئیتر با کلماتی که این روزها طرفدارانش برای نشان دادن اعتراض خود به محدودیتها از آنها استفاده می نمایند، نوشت: میشیگان را آزاد کنید!، ویرجینیا را آزاد کنید! و مینه سوتا را آزاد کنید!.

طرفداران ترامپ بدون توجه به قوانین قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی در ایتالت های کنتاکی، فلوریدا و مینه سوتا دست به تظاهرات و اعلام حمایت از شروع فعالیت های مشاغل پرداختند.

با این که قرنطینه و محدودیتها از سوی فرمانداران ایالتها و مقامات محلی برقرار می شوند، رئیس جمهور آمریکا تا به امروز بارها برای بازگشایی هر چه سریعتر فعالیتهای مالی ابراز تمایل و در روزهای گذشته ادعا نموده که او برای انجام این کار اختیار تام دارد.

آمریکا همچنان با 710 هزار و 21 مبتلا و 37 هزار و 158 قربانی در میان سایر کشورهای درگیر با ویروس کرونا در صندلی نخست قرار گرفته است. بعد از آمریکا، اسپانیا با 190 هزار و 839 ابتلا در صندلی دوم جدول کشورهای کرونازده قرار گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 678

به "فرماندار واشنگتن: ترامپ درحال تحریک مردم به شورش داخلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار واشنگتن: ترامپ درحال تحریک مردم به شورش داخلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید