قوانین عربستان برای برخورد با گردشگران هنجارشکن اعلام شد

به گزارش مجله زیتوا، عربستان سعودی همزمان با صدور ویزای گردشگری، اقدام به معرفی قوانینی کرد که رعایت نکردن آنها با جریمه های اقتصادی برای توریست های خارجی همراه می گردد.

قوانین عربستان برای برخورد با گردشگران هنجارشکن اعلام شد

عربستان سعودی که سال ها درهای خود را بر روی گردشگران خارجی بسته بود پایان از روز نخست هفته جاری از صدور ویزای توریستی برای اتباع 49 کشور اطلاع داد اما همزمان قوانینی را مطرح نموده که رعایت نکردن آن بر خلاف عفت عمومی است و با جریمه های اقتصادی 13 تا 1600 دلار برای توریست های خارجی همراه خواهد شد.

از جمله این قوانین که از سوی وزارت کشور عربستان و مرکز ارتباطات بین الملل دولت سعودی منتشر شده است می توان به پوشش بانوان اشاره نمود که بر اساس آن زنان باید در محافل عمومی از لباس مناسب استفاده نمایند و شانه ها و زانوهای خود را بپوشانند اما به پوشاندن موهای خود نیازی ندارند و می توانند از عبا استفاده ننمایند، پوششی که زنان سعودی ملزم به استفاده از آن هستند.

استفاده از لباس های تنگ برای مردان و زنان و یا لباس هایی که دارای نوشته ها و یا تصاویر نامناسب باشد، ابراز عشق و علاقه در انظار عمومی، عکس دریافت از افراد بدون اجازه آنها، ریختن آشغال، تف کردن و ... نیز از دیگر قوانینی است که برای گردشگران خارجی اعلام شده است.

مرکز ارتباطات بین الملل عربستان سعودی گفت این قانون ها بر این اساس اعلام شده اند تا اطمینان حاصل کنیم بازدیدنمایندگان و توریست های خارجی در کشور از آن ها آگاه شده و از آنها پیروی می نمایند. با این وجود بسیاری معتقدند این قوانین مبهم هستند و می توان تعبیرات متعددی از آن داشت.

نیروهای پلیس عربستان وظیفه نظارت برای اجرای این قوانین و جریمه کردن خاطیان را بر عهده دارند و پلیس مذهبی و ضدفساد عربستان که در چند سال اخیر قدرت کمتری داشته اند مسئولیتی در این خصوص ندارند.

پلیس اسلامی عربستان پیش از این وظیفه اعمال قوانین اسلامی چون ممنوعیت موسیقی، الکل، اختلاط جنسی و و عدم اقامه نماز را بر عهده داشتند اما با روی کار آمدن محمد بن سلمان از سال 2017، قدرت این گروه ها به تدریج کاهش یافته است.

عربستان سعودی صنعت گردشگری را در مرکز برنامه توسعه 2030 خود قرار داده است و میلیاردها دلار برای پا دریافت این صنعت هزینه نموده است و میخواهد از این طریق وابستگی خود را به نفت کاهش دهد. همچنین قرار است 50 جزیره در دریای سرخ به مناطق گردشگری تبدیل شوند و یک پارک گردشگری نیز در ریاض افتتاح گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 14 دی 1400 گردآورنده: zeetova.ir شناسه مطلب: 170

به "قوانین عربستان برای برخورد با گردشگران هنجارشکن اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین عربستان برای برخورد با گردشگران هنجارشکن اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید